Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 1. 2017
okořeňte si milování

Recept na skvělý sex: Sexuolog poradil, jak udržet ve vztahu vášeň

Zdroj: Snídaně s Novou

Podle seznamek pro zadané je leden kritickým měsícem. Údajně je obdobím, kdy lidé nejčastěji podvádějí. Jak zajistit, aby partner nehledal lásku a sex mimo domov?

Podle psychologa Ondřeje Trojana je začátek roku pro vztah skutečně náročnější. "Podle mě jsou kritické všechny měsíce. Ale vánoční pohoda je náročná, protože přináší určité požadavky navíc. Takže lednový návrat do reality může způsobovat problémy," popsal Trojan v rozhovoru ve Snídani s Novou.

 

Jaký je recept na spokojené manželství? Podle sexuologa je základem tolerance: "Nelze být bezbřehá, ale každý děláme chyby, nikdo nejsme dokonalý. Měli bychom umět odpouštět a hledat cestu dál. Snažte se najít energii, jak to zkusit znovu, ne se nechat odradit prvním neúspěchem."

 

Neméně důležitý je ale i sex. "Jakmile v manželství sex nefunguje, je to blbý. Sex stmeluje, je to způsob mimoslovní komunikace a většina studií dokazuje, že u dlouhotrvajících svazků hraje pořád velkou roli," popsal sexuolog.

 

 

Poradil také, jak okořenit sexuální život, aby ze vztahu nevyprchala vášeň. "Snažte se rozvíjet své fantazie, sdělovat si je, mluvit o tom. Neodbývejte si milování v jedné místnosti, vždy v určitou hodinu," doporučil.

 

Nejčastějším problémem prý je, že se páry nescházejí v potřebě sexu - jeden z páru má výrazně častější chuť a potřebu milovat se. Na vině mohou být neshody, ale třeba také problémy s erekcí. Pokud se toto stane, je potřeba zvolnit a přizpůsobit se pomalejšímu tempu. "Jinak se může stát, že se druhému milování zhnusí," popsal odborník.

 

 

Pokud vám přijde, že váš vztah začíná být trochu stereotypní, nemusíte zoufat. "Může pomoci například oddělená dovolená, zkrátka dát si malinkou pauzičku. Tak si uvědomíme, jak moc nám partner schází, či neschází," radil Trojan.

 

A kdy je načase, aby pár vyhledal pomoc odborníka? "Když problém trvá asi tak čtyři měsíce a nedaří se ho vyřešit, měl by pár zvážit, jestli se s někým neporadí," zakončil.

mom TN.cz