Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 2. 2016
Výhrůžky z Atén

Řecko hrozí: Zablokujeme EU, pokud nepřevezme část uprchlíků

Alexis Tsipras
Zdroj: profimedia.cz

Řecký premiér Alexis Tsipras dnes pohrozil, že Atény budou blokovat jakékoli dohody v Evropské unii, pokud se břímě migrační krize "proporčně nerozdělí" mezi jednotlivé členské státy Evropské unie.

Podle vysoce postaveného vládního činitele, kterého citovala agentura AP, měl Tsipras na mysli nadcházející summit EU-Turecko k migrační krizi.


Předseda vlády dodal, že se setká s opozičními předáky, aby se domluvili na společném postoji před vrcholnou schůzkou unie a Ankary, která se uskuteční 7. března. "V této otázce je potřeba co nejširší konsensus," řekl Tsipras. "Nedopustíme, aby se naše země stala skladištěm lidských bytostí," dodal.


Premiér také kritizoval dnešní schůzku ministrů vnitra a zahraničí devíti zemí jihovýchodní Evropy, které leží na takzvané balkánské stezce, po níž migranti míří na kontinent. Řecko na tuto konferenci pozváno nebylo.Podle Tsiprase je "ostudné", že některé země nerespektovaly rozhodnutí o jednotném evropském řešení migrační krize, přijatém na summitu EU minulý týden, a jednaly jednostranně.


Nedávné rozhodnutí pěti zemí (Rakouska, Chorvatska, Makedonie, Slovinska a Srbska) posílit hraniční kontroly vedlo k tomu, že se na řecké hranici s Makedonií začali hromadit imigranti.

pez, ČTK TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.2. | 21:30 pistes
15
A kdo vás nutil je příjmat?? Měli jste je otáčet tak, jak to dělají v Austrálii
24.2. | 21:54 uz-nerejme-drzkou-v-zemi
-4
Tsipras nechrání EU a zablokuje ji, routers tvrdí že Turci Řeky lehce nahradí.
26.2. | 23:15 tenistka 175 tenistka175
0
Náhlasit nevhodný komentář
Alexis Tsipras se chová jako namistrovanej vyděrač s hroší kůží - samolibý jeliman = dveřma ho vyhodíte, vleze oknem a naopak.ZÁCHRANNÝ BALÍČEK Z EU BYLA DNEŠNÍ OPTIKOU 100%MINELA..........................
26.2. | 23:07 tenistka 175 tenistka175
0
Náhlasit nevhodný komentář
OTŘEPE se a VYHROŽUJE..Proč na moři nepředají převaděčům rovnou zatykač jako předběžné opatření.Dělají s nimi vůbec něco? Musíme bohužel litovat, že poslední "zemětřesení" kolem Řecka neskončilo výpovědí z EU ! Dá se říct, že od té doby se stalo "hlavním dárcem" imigrantů - ...
25.2. | 19:06 viam
0
Náhlasit nevhodný komentář
No, zablokujte EU .................. nás taky přehlasovali s kvótami. Jediný stát nemá šanci něco změnit, jen to že si vyfasuje červenou kartu za neochranu hranic Schengenu. Vydírá Turecko, vydírá Řecko, asi je čas na plán B.
25.2. | 00:06 allanaldik
3
Náhlasit nevhodný komentář
Recko uz nemelo byt soucasti EU, neplni sengenske dohody. VYLOUCIT neprodlene. Samo se pak znici kdyz tam budou poustet poloopic, staci na mori postavit armadu a strilet cluny hned na mori.
24.2. | 23:08 wp2t
0
Náhlasit nevhodný komentář
2 držka Dneska máš ode mne za diskuzní příspěvky +++
24.2. | 22:58 overal
8
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud nechcete migranty, tak je vracejte zpět do Turecka, pokud jim místo vracení pomáháte v cestě na evropskou pevninu, tak si je užijte! Pokud je naložíte na loď, tak je odvezte do Turecka a ne do Evropy, Turecko je bezpečná země!!!!
24.2. | 22:57 bard-lidu
4
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby ta pičusová kráva Merkel necpala peníze do Řecka, už mohlo být dávno z EU vykopnuté. Může mi někdo říct, kdy ta kuunda vlastně udělala v roli kancléřky někdy něco dobrého ???
24.2. | 22:53 pressmarli
9
Náhlasit nevhodný komentář
Řecko není solidní partner. Neplní dohody vůči nikomu a ničemu, k čemu se zavázalo, jen ždíme další výhody, materiální pomoc považuje za samozřejmost, ruku stále nataženou k přísunu financí. Nadstardartní zajištění krachující země by mělo přestat. Nechat se vydírat je hloupost.
24.2. | 22:40 jiz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-1
Náhlasit nevhodný komentář
24.2. | 22:17 lup3: Když už se k tomu schylovalo, tak to stopla ta východoněmecká svazačka tím sosanským frantíkem
24.2. | 22:17 lup3
8
Náhlasit nevhodný komentář
Ještě je řešení vypakovat zadlužené vyděrače Řeky z EU a nechat je svýmu osudu