Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.2. 2016 21:10
šikana na škole

Za smrt učitelky padají hlavy! Ředitel školy dostal vyhazov

Zdroj: TV Nova

Pražští radní ve středu odvolali ředitele průmyslové školy Na Třebešíně Františka Bártla. Prozatímně školu povede jeden z jeho zástupců. Případ šikany učitelky prověřuje Česká školní inspekce.

Ředitel pražské školy Na Třebešíně František Bártl se musel vzdát své funkce. Ve středu o jeho odvolání rozhodli pražští radní.

 

O novém řediteli by mělo být rozhodnuto do léta. Do té doby povede školu jeden ze zástupců školy. "Ideální by bylo, aby se nový ředitel se školou přes léto seznámil," uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

 

O vyloučení studentů, kteří učitelku šikanovali, ještě rozhodnuto není. "Chceme s těmi třemi žáky i jejich rodiči pracovat. Šikaně učitelky přihlíželo více žáků, bude třeba pracovat i s celým kolektivem," řekl Dolínek.

 

 

Tři studenti šikanovali učitelku téměř rok. Ta později zemřela. Ani po smrti kantorky ale žáci neměli slitování a nahrávky s jejím mučením  prodávali médiím.

 

Vedení školy čelí obrovské kritice. Jak se totiž později ukázalo, o šikaně učitelky vědělo. "Je pravda, že vedení školy obdrželo dne 12. ledna 2016 informaci o šikaně. Někteří žáci, kterým to nebylo lhostejné, předali vedení školy videozáznamy zachycující nepřípustné jednání jiných žáků. Vedení školy okamžitě tyto informace prošetřilo a do 48 hodin potrestalo viníky podmíněným vyloučením ze studia a trojkou z chování," uvedla zástupkyně ředitele školy Tatjana Kubíková.

 

Co řekla k případu příbuzná ušikanované učitelky? Podívejte se na reportáž.

 

 

O případu ale policisty vedení neinformovalo. Záběry šikany prý nebyly tak strašné.

 

Škola ještě před zveřejněním případu zorganizovala sbírku pro nezletilou dceru zesnulé učitelky. Nyní chodí pedagogům výhružné zprávy. Všechny prověřují policisté.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Žákyni vyloučili ze školy. Muslimům vadilo, že hovořila se spolužáky opačného pohlaví!

Neuvěříte, proč vyhodili žáka ze školy! Vadilo jim něco na jeho vzhledu

ČTK/ lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.2. | 19:29 lenka nováková
19
Ty,spratky umlátit klackem, stejně nebudou nikdy k ničemu dobrý !! A ředitel se ...
25.2. | 06:50 Helena Trink
-5
Bla bla bla bla - to není za smrt učitelky, ale za přehlíženou šikanu! A ...
11.4. | 09:30 Kenedz Kůželka
0
Náhlasit nevhodný komentář
No tohle si skusit na učitele nebo na mystry ? Ty by mi jí flákli předevšema že by se mi točila hlava pět dnů a nezajmá je že je někdo vidí , ježtě vám řeknou že si klidně sednout pujdou a žej mi to za to stojí ... Ale je na škole klid .
25.2. | 14:03 Tatiana Kočičková
0
Náhlasit nevhodný komentář
A co se týče ředitele, nepřijde mi to fér.. ano, měl by určitě odejít ze školy a na takových místech se již neuplatňovat, ale prvotně měli být vyhozeni žáci, kteří se jako žáci nechovali.
25.2. | 14:02 Tatiana Kočičková
4
Náhlasit nevhodný komentář
Měli by jít do výchovného ústavu a prodloužení plnoletosti, pokud jsou nezletilí.. pokud jim již bylo 18, měli by jít normálně sedět za psychické týrání a tímto ublížení na zdraví s následkem smrti a to ještě vážené osoby jako je učitel+ kyberšikana rodiny zesnulé! Tak by to měl řešit každý soud.
25.2. | 10:51 Štefan Nemeth
4
Náhlasit nevhodný komentář
roco-lanek pokud je u tebe borec kdo šikanoval, patříš také do pasťáku nebo v případě plnoletosti do basy, kde si tu škanu můžeš užít do sytosti na sobě! Jakákoliv šikana musí být trestána okamžitě a tvrdě za přítomnosti rodičů. Ihned volat rodiče do školy třebas i z práce a řešit na místě a hned.
25.2. | 09:39 reypal
6
Náhlasit nevhodný komentář
Úroveň pana ředitele dokresluje jeho vyjádření v televizi po zahájení o jeho vyhazovu.Ten pán si ale vůbec neuvědomuje,o jak závažný problém se svou liknavostí postaral.Svou nečinností a nečinností celého vedení školy umožnili nárust šikany.Ten člověk si to díky své bohorovnosti ani nepřipouští.
25.2. | 07:46 roco-lanek
-5
Náhlasit nevhodný komentář
je to borec
25.2. | 06:50 Helena Trink
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Bla bla bla bla - to není za smrt učitelky, ale za přehlíženou šikanu! A ačkoliv bulvár tyhle bláboly miluje - ta chudák paní nebyla "ušikanovaná" (příšernej neologizmus!!!) - byla nemocná a nemoc tajila.
25.2. | 06:25 streda5122
4
Náhlasit nevhodný komentář
Konečně trochu dobrá zpráva,nyní ještě ty spratky a může je tzv.ředitel učit soukromě,měla by mu pomáhat i parta zástupců
24.2. | 23:33 luisina4
3
Náhlasit nevhodný komentář
A co dalsi z vedeni skoly?Ja se s nimi nalozi?Nebo ti budou do konce sk.r.zastupovat reditele?Nesou stejnou odpovednost.Skola by mela zajistit dozor o prestavkach na chodbach i ve tridach
24.2. | 22:50 bard-lidu
6
Náhlasit nevhodný komentář
Šílená doba plodí šílené dementy. Zdravému rozumu jsme odcinkali v listopadu 1989.