Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.2. 2016 21:10
šikana na škole

Za smrt učitelky padají hlavy! Ředitel školy dostal vyhazov

Zdroj: TV Nova

Pražští radní ve středu odvolali ředitele průmyslové školy Na Třebešíně Františka Bártla. Prozatímně školu povede jeden z jeho zástupců. Případ šikany učitelky prověřuje Česká školní inspekce.

Ředitel pražské školy Na Třebešíně František Bártl se musel vzdát své funkce. Ve středu o jeho odvolání rozhodli pražští radní.

 

O novém řediteli by mělo být rozhodnuto do léta. Do té doby povede školu jeden ze zástupců školy. "Ideální by bylo, aby se nový ředitel se školou přes léto seznámil," uvedl náměstek primátorky Petr Dolínek.

 

O vyloučení studentů, kteří učitelku šikanovali, ještě rozhodnuto není. "Chceme s těmi třemi žáky i jejich rodiči pracovat. Šikaně učitelky přihlíželo více žáků, bude třeba pracovat i s celým kolektivem," řekl Dolínek.

 

 

Tři studenti šikanovali učitelku téměř rok. Ta později zemřela. Ani po smrti kantorky ale žáci neměli slitování a nahrávky s jejím mučením  prodávali médiím.

 

Vedení školy čelí obrovské kritice. Jak se totiž později ukázalo, o šikaně učitelky vědělo. "Je pravda, že vedení školy obdrželo dne 12. ledna 2016 informaci o šikaně. Někteří žáci, kterým to nebylo lhostejné, předali vedení školy videozáznamy zachycující nepřípustné jednání jiných žáků. Vedení školy okamžitě tyto informace prošetřilo a do 48 hodin potrestalo viníky podmíněným vyloučením ze studia a trojkou z chování," uvedla zástupkyně ředitele školy Tatjana Kubíková.

 

Co řekla k případu příbuzná ušikanované učitelky? Podívejte se na reportáž.

 

 

O případu ale policisty vedení neinformovalo. Záběry šikany prý nebyly tak strašné.

 

Škola ještě před zveřejněním případu zorganizovala sbírku pro nezletilou dceru zesnulé učitelky. Nyní chodí pedagogům výhružné zprávy. Všechny prověřují policisté.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Žákyni vyloučili ze školy. Muslimům vadilo, že hovořila se spolužáky opačného pohlaví!

Neuvěříte, proč vyhodili žáka ze školy! Vadilo jim něco na jeho vzhledu

ČTK/ lud TN.cz