Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 4. 2015
Neslýchané opatření

Svět podle muslimů: Dívky při běhání přijdou o panenství!

Žena v burce
Zdroj: isifa.com

Při běhu si můžete přivodit různá zranění. Například zlomeniny nebo odřeniny. Podle ředitele jedné muslimské školy v Melbourne může běh způsobit u dívek ztrátu panenství. Proto svým studentkám zakázal vykonávat přespolní běh.

Jeden z bývalých učitelů informoval, že nařízení o zrušení běhu pochází přímo od ředitele školy Hallaka, který tvrdí, že příliš mnoho pohybu může dívky o panenství připravit. "Ředitel se rovněž domnívá, že existují vědecké důkazy, že když se dívka zraní, může zůstat neplodná," uvedl dále bývalý učitel pro australský deník The Age.

 


Na ředitelovo opatření si stěžovaly i samy studentky školy Al-Taqwa, která má sídlo na západním předměstí Melbourne. "Tento dopis se týká zrušeného přespolního běhu. Je to útok na všechny dívky, které se chtěly události zúčastnit. Pokud budou mít dívky na sobě patřičné oblečení, měly by mít možnost běžet," napsaly studentky. Ředitel školy by podle nich měl se všemi jednat rovnoprávně a jejich aktivitu jim nezakazovat.

 


Nynější nařízení ovšem není Hallakovým prvním kontroverzním činem. Už dříve svým žákům tvrdil, že radikální skupina Islámský stát je ve skutečnosti západní organizace vedená Spojenými státy. Dodal také, že stát Izrael vůbec neexistuje.

 

 


Al-Taqwa je největší muslimskou školou ve státě Viktorie a díky kontroverzním vyjádřením svého ředitele je také široce známá. Celou kauzu okolo nařízení už začal vyšetřovat kontrolní úřad zodpovědný za vzdělávací normy.
 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

24.4. | 16:07 maxfox
26
Jen to nepouštějte do republiky.Dnes v rádiu hlásili,že chce vláda uvolnit ...
24.4. | 15:22 satanastatanas
-3
DRzko, naopak! Tady vidis kcemu vede "svoboda slova". Bez te bys ...
24.4. | 19:35 tomáš fuk
1
Náhlasit nevhodný komentář
24.4. | 16:07 maxfox::::::::::úplně přesně na nás vláda sere , tak teda vládo čr at vám platí daně emigranti!!!! Tak odemne tahle sprasená republika nedostala ani KÁ 6 let a dalších 25 nedostane
24.4. | 17:39 viam
8
Náhlasit nevhodný komentář
No, to věřím, že při přespolním běhu se to může stát, kor když za kdejakým křovím číhá 5 znásilňovačů.
24.4. | 16:07 maxfox
26
Náhlasit nevhodný komentář
Jen to nepouštějte do republiky.Dnes v rádiu hlásili,že chce vláda uvolnit kolik milionů na emigranty.Na nemocné děti peníze nemají,to se sbírají pet víčka a na tuto verbež peníze jsou ? Ano možná jsem rasista ,ale Vietnamci a další přizpůsobiví co pracují mi nevadí.
24.4. | 15:22 satanastatanas
-3
Náhlasit nevhodný komentář
DRzko, naopak! Tady vidis kcemu vede "svoboda slova". Bez te bys byl jeste vetsi nula nez jsi ted..
24.4. | 15:05 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
2
Náhlasit nevhodný komentář
Stejně tup@nská propaganda, jako, že Kim řídil ve třech letech auto. Aspoň vidíte, primitivové, kam vedou totalitní teorie a omezené zdroje informací
24.4. | 13:53 vlad-tepes
9
Náhlasit nevhodný komentář
tak si vy dementi opravte titulek a napiste ho spravne. "svet podle jednoho tupyho reditele"!
24.4. | 13:39 Miroslav Hanko
24
Náhlasit nevhodný komentář
Už jděte s těma zahadrovejma pakama někam!!!
Obchodní sdělení

Bohemia Apple