Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 4. 2015
Neslýchané opatření

Svět podle muslimů: Dívky při běhání přijdou o panenství!

Žena v burce
Zdroj: isifa.com

Při běhu si můžete přivodit různá zranění. Například zlomeniny nebo odřeniny. Podle ředitele jedné muslimské školy v Melbourne může běh způsobit u dívek ztrátu panenství. Proto svým studentkám zakázal vykonávat přespolní běh.

Jeden z bývalých učitelů informoval, že nařízení o zrušení běhu pochází přímo od ředitele školy Hallaka, který tvrdí, že příliš mnoho pohybu může dívky o panenství připravit. "Ředitel se rovněž domnívá, že existují vědecké důkazy, že když se dívka zraní, může zůstat neplodná," uvedl dále bývalý učitel pro australský deník The Age.

 


Na ředitelovo opatření si stěžovaly i samy studentky školy Al-Taqwa, která má sídlo na západním předměstí Melbourne. "Tento dopis se týká zrušeného přespolního běhu. Je to útok na všechny dívky, které se chtěly události zúčastnit. Pokud budou mít dívky na sobě patřičné oblečení, měly by mít možnost běžet," napsaly studentky. Ředitel školy by podle nich měl se všemi jednat rovnoprávně a jejich aktivitu jim nezakazovat.

 


Nynější nařízení ovšem není Hallakovým prvním kontroverzním činem. Už dříve svým žákům tvrdil, že radikální skupina Islámský stát je ve skutečnosti západní organizace vedená Spojenými státy. Dodal také, že stát Izrael vůbec neexistuje.

 

 


Al-Taqwa je největší muslimskou školou ve státě Viktorie a díky kontroverzním vyjádřením svého ředitele je také široce známá. Celou kauzu okolo nařízení už začal vyšetřovat kontrolní úřad zodpovědný za vzdělávací normy.
 

TN.cz