Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 3. 2016
Kauza Kramný

Rejžková: Podvržené důkazy? Požaduji jejich přezkoumání!

Kramný, Rejžková
Zdroj: TN.cz

Obhajoba Petra Kramného souhlasí s prohlášením soudního znalce Radka Matlacha, který tvrdí, že důkazy mohly být zfalšovány. Obhájkyně Jana Rejžková proto požaduje přezkoumání důkazů a argumenty už zapracovala do odvolání.

Soudní znalec Radek Matlach prohlásil, že některé materiály, které byly hlavním důkazem proti Petru Kramnému, mohly být zfalšovány. A na jeho stranu se přiklání i obhajoba. "Nedokážu říct, že jde o podvrh, ale některé důkazy jsou opravdu podivné," uvedla pro TN.cz Kramného obhájkyně Jana Rejžková.

 

Zároveň potvrdila, že na rozboru podezřelých materiálů obhajoba s Matlachem spolupracovala. "Oslovili jsme experta na grafiku, který potvrdil, že snímky vydávané za rozdílné, na nichž měla být srdce Moniky a Klárky, jsou totožné. To je vidět pouhým okem," dodala Rejžková.

 

Na podobnost obrázků poukázala Kramného obhájkyně už u soudu. Ptala se i soudních znalců, jejichž posudek ukazoval na smrt elektřinou. "Soudní znalec Vorel mi řekl, že snímky stejné nejsou, protože jeden je větší a jeden je menší," sdělila advokátka.

 

Kauza Kramný - srdce
Soudní znalec Matlach a obhajoba upozornili na to, že jsou snímky stejné

 

Dalším chatrným důkazem je podle obhajoby mikroskopický pohled na místo, kudy měl do těla vstoupit elektrický proud. Někteří soudní znalci na snímku krku Moniky K. viděli výbled, který je pro zásah proudem charakteristický. Nic takového ale podle obhajoby na snímku není.

 

"Znovu jsem po soudním znalci Vorlovi chtěla, aby mi výbled ukázal. On označil milimetrovou čárku a soudkyně vykřikla: Já to vidím!" popsala pro TN.cz Rejžková. "Já jsem ale nic takového neviděla a není přece možné, aby o vině a nevině rozhodoval nějaký výkřik," argumentuje advokátka.

 

Kauza Kramný - rozšířené cévy
Mikroskopický pohled na místo, kudy měl údajně proud do těla vstoupit

 

Podle obhajoby však proti zmiňovaným důkazům mluví i další věci, třeba posudky egyptských lékařů. "Jeden těla ohledával několik hodin po smrti a do posudku napsal, že krk nenese známky škrcení. Musel tedy krk prohlížet, žádný výbled ale nepopsal. Zmínku o něm neuvedl ani egyptský patolog. Popsal ji až ústavní posudek, který byl vypracovaný po roce," vypočítala Rejžková.

 

 

 

Argumenty proti některým důkazním materiálům už obhájkyně zahrnula do odvolání. "Nemohu říct, zda jde o technickou chybu nebo manipulaci s důkazy. Budu se ale ptát a požadovat takzvaný superrevizní posudek, který důkazy přezkoumá," prohlásila advokátka. "Za účelem co nejobjektivnějšího jednání by ho měl soud schválit a nechat vypracovat," doplnila.

 

Obhájkyně se také chystá poukázat na skutečnost, že pokud se s materiály manipulovalo, neexistují žádné - ani nepřímé důkazy proti Petru Kramnému. "Jedinými důkazy by mohla být těla, ta jsou ale pohřbená. Máme proto k dispozici jen histologické preparáty, které udělali lékaři až po roce. Vše ostatní je jen fikce," shrnula Rejžková. "Všichni jsme proto v područí znalců," uzavřela.

 

Petr Kramný byl za vraždu manželky a dcery poslán ostravským krajským soudem nepravomocně na 28 let za mříže. Proti rozsudku se ale odvolal a o trestu tak rozhodne vrchní soud v Olomouci.

 

Podívejte se  na rozhovor se soudním znalcem Radkem Matlachem:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vražda v Egyptě! Poznali byste, kdo bude hrát hlavní roli Petra Kramného?

Rapper 50 Cent bájí před soudem: Ty miliony dolarů byly všechny falešné! Půjde sedět?

epa TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

30.3. | 11:43 Jusa123
20
Jasně u nás jsou soudy zkorumpované zemřely na otravu a otrávili je v Egyptě a ...
30.3. | 11:31 louka zelena
-18
Martine, jasné je, že zemřely, není jasné jak. Elektřina je nastrčená, a otrava ...
31.3. | 12:49 Jusa123
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nova nějak zaspala s články,na Blesku dávají víc!
31.3. | 08:54 Jusa123
0
Náhlasit nevhodný komentář
Je dobře že se do toho vložila adv.Slámová!!!Rejže i s obdivovateli si mysleli že mají vyhráno a zatím mají útlum!Ze začátku se psalo že u soudu bude boj dvou blondýn a to se nemohlo stát,že by to bylo později?
30.3. | 19:16 osecky
9
Náhlasit nevhodný komentář
Justa123 Veronika :)) - Kramný je vrah.
30.3. | 18:08 Jusa123
6
Náhlasit nevhodný komentář
bobul,diskuse luisiny,louky,novatn nic neříká jen by všechny chtěla zbavit svéprávnosti,posílá do Bohnic,demenci,IQ tykve a další a když už neví co napsat tak je na programu pravopis!Chudinka si myslí že tím někoho přesvědčí!
30.3. | 18:00 tenistka 175 tenistka175
9
Náhlasit nevhodný komentář
REJŽKOVÁ U SOUDU UŽ JE NUDNÁ,JAKO BERDYCH NA KURTU...Úroveň byť nulová zajištuje libovej příjem !
30.3. | 17:36 bobule6
11
Náhlasit nevhodný komentář
Jusíku, co to píše louka v 16:53, že je nejvyšší čas nechat ji zbavit svéprávnosti? To my už dávno víme, že je zralá na klecové lůžko. Louko už máš rezervaci v Bohnicích, kramle ti přerůstá přes hlavu ;-D ,,Navic máš svý bláboly samou..".píšeš jak tatar
30.3. | 17:18 Jusa123
10
Náhlasit nevhodný komentář
Ale louka,když nemáš co odpovědět píšeš nesmysly a o pravopise.Je mi jedno oboje,jestli patřím do Bohnic není tvoje starost a o pravopisu píše ta pravá!!!Nejsme ve škole aby jsme opravovali pravopis!To dělá jen ten co od zlosti neví co psát!!!Zuříš že nemůžeš nikoho přesvědčit,jsi ubohá!
30.3. | 16:56 louka zelena
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Jusa. Navic máš svý bláboly samou pravopisnou chybu.:))).
30.3. | 16:53 louka zelena
-12
Náhlasit nevhodný komentář
Juso co takhle zbavení svépravnosti.to ti nic neřiká.ani jsem tu žádnou eivu neviděla a za podobnými názory je jedna osoba?patřiš do Bohnic Nebo do ZŠ ;))
30.3. | 16:33 kramnyjevrah
6
Náhlasit nevhodný komentář
Pekoun znamy uchylak nekrofik a vrah deti...si uz urcite analnim kolikem roztahuje prddel aby to nebolelo...mamka rychla to poradila.to bude rachanda ve vezensky cele. Urcite tomu prijde na chut klucina:)