Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2016 20:57
rozsáhlý rozbor

REKONSTRUKCE PŘÍPADU: Takhle Kramný vraždil v Egyptě

Zdroj: TV Nova

Během vyšetřování Petra Kramného se mimo jiné nepodařilo zajistit věci, které k dvojnásobné vraždě použil. Soud ale i bez toho došel k závěru, že se přesně podařilo vysvětlit, jak vraždil. Co se tedy vlastně v hotelovém pokoji v Egyptě odehrálo? Kompletní rekonstrukci podle informací od soudu přinesl Hanuš Hanslík.

V hotelovém pokoji, ve kterém rodina Kramných trávila dovolenou, byla v osudový okamžik celá rodina. Tedy Kramný, jeho žena i dcera. Nikdo jiný tam nebyl a ani být nemohl. To je podle soudu jednoznačné. Manželka a dcera spaly na jedné posteli. Kramnému patřila druhá postel v rohu místnosti. Na tuhle příležitost dlouho čekal. Podle soudu vraždu plánoval.

 

Odkud přivedl elektrický proud, kterým podle soudu vraždil? Tím se zabývali experti a před soudem přesně vysvětlili, jak jednoduché to bylo. Elektřina byla v pokoji zavedená do nočního stolku mezi postelemi. Přímo na stolku byla zásuvka a také vypínač osvětlení. Vrchní deska stolku šla snadno sundat a Kramný se tak mohl dostat přímo ke kabelům.
Podle rozsudku k elektřině připojil přesně nezjištěný kabel. Mohl použít například kabel od nabíječky mobilu, nebo třeba napájecí kabel holicího strojku. Příprava něčeho takového byla velmi snadná a Kramnému k tomu mohlo stačit pár minut.

 

Kontakty na druhém konci kabelu zbavené izolace pak stačilo přiložit na tělo obětí. Zástava srdce nastala okamžitě. Než Kramný smrt ženy a dcery oznámil, měl nejspíš čas několik hodin, aby se vražedného předmětu zbavil. Kramný v podstatě usvědčil sám sebe tím, co po vraždě dělal a říkal.
Kramný a novináři

 

Petr Kramný asi 2 dny po smrti Moniky a Kláry v Egyptě oslovil sám televizi Nova a poskytl jí rozhovor. Reportér Martin Kočárek s ním v Egyptě strávil několik dní a v podstatě denně Kramný mluvil před kamerou. Po návratu z Egypta se ale naší kameře vyhýbal a neřekl už ani slovo. U soudu ale zaznělo, že si pozornosti médií užíval, alespoň to tvrdili jeho kolegové z práce.

 

Kramný a změna vizáže

Na fotografiích i videu z Egypta je patrné, že Kramný měl mírnou nadváhu, ve vazbě ale viditelně zhubl. Dlouhé hodiny teď tráví cvičením, což je znát i na jeho postavě. Ke každému soudnímu přelíčení se vždycky dostaví upravený a se svým pověstným sebejistým pohledem.

 

Hrob Moniky a Kláry

Když je Kramný ve vězení, na hřbitově v Karviné se manipuluje s náhrobním kamenem pro jeho milované. Nemůže se totiž smířit s tím, že majitelem hrobu je Moničin bratr Radmil a tak Kramného matka nechává náhrobek přestěhovat na vedlejší prázdný hrob.

 

Kramný a jeho obraz v médiích

Případ Petra Kramného je jeden z nejsledovanějších - pod každým článkem na webech se strhává bouřlivá diskuze. Mnozí ho odsuzují předem a jsou přesvědčení o jeho vině. Získává ale i své fanynky, které mu píšou a našel mezi nimi i svou milenku z Prahy. U soudu zazněla i spousta pikantností z tohoto vztahu.
 

Hanuš Hanslík, Tomáš Indrei TN.cz