Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.1. 2016 20:57
rozsáhlý rozbor

REKONSTRUKCE PŘÍPADU: Takhle Kramný vraždil v Egyptě

Zdroj: TV Nova

Během vyšetřování Petra Kramného se mimo jiné nepodařilo zajistit věci, které k dvojnásobné vraždě použil. Soud ale i bez toho došel k závěru, že se přesně podařilo vysvětlit, jak vraždil. Co se tedy vlastně v hotelovém pokoji v Egyptě odehrálo? Kompletní rekonstrukci podle informací od soudu přinesl Hanuš Hanslík.

V hotelovém pokoji, ve kterém rodina Kramných trávila dovolenou, byla v osudový okamžik celá rodina. Tedy Kramný, jeho žena i dcera. Nikdo jiný tam nebyl a ani být nemohl. To je podle soudu jednoznačné. Manželka a dcera spaly na jedné posteli. Kramnému patřila druhá postel v rohu místnosti. Na tuhle příležitost dlouho čekal. Podle soudu vraždu plánoval.

 

Odkud přivedl elektrický proud, kterým podle soudu vraždil? Tím se zabývali experti a před soudem přesně vysvětlili, jak jednoduché to bylo. Elektřina byla v pokoji zavedená do nočního stolku mezi postelemi. Přímo na stolku byla zásuvka a také vypínač osvětlení. Vrchní deska stolku šla snadno sundat a Kramný se tak mohl dostat přímo ke kabelům.
Podle rozsudku k elektřině připojil přesně nezjištěný kabel. Mohl použít například kabel od nabíječky mobilu, nebo třeba napájecí kabel holicího strojku. Příprava něčeho takového byla velmi snadná a Kramnému k tomu mohlo stačit pár minut.

 

Kontakty na druhém konci kabelu zbavené izolace pak stačilo přiložit na tělo obětí. Zástava srdce nastala okamžitě. Než Kramný smrt ženy a dcery oznámil, měl nejspíš čas několik hodin, aby se vražedného předmětu zbavil. Kramný v podstatě usvědčil sám sebe tím, co po vraždě dělal a říkal.
Kramný a novináři

 

Petr Kramný asi 2 dny po smrti Moniky a Kláry v Egyptě oslovil sám televizi Nova a poskytl jí rozhovor. Reportér Martin Kočárek s ním v Egyptě strávil několik dní a v podstatě denně Kramný mluvil před kamerou. Po návratu z Egypta se ale naší kameře vyhýbal a neřekl už ani slovo. U soudu ale zaznělo, že si pozornosti médií užíval, alespoň to tvrdili jeho kolegové z práce.

 

Kramný a změna vizáže

Na fotografiích i videu z Egypta je patrné, že Kramný měl mírnou nadváhu, ve vazbě ale viditelně zhubl. Dlouhé hodiny teď tráví cvičením, což je znát i na jeho postavě. Ke každému soudnímu přelíčení se vždycky dostaví upravený a se svým pověstným sebejistým pohledem.

 

Hrob Moniky a Kláry

Když je Kramný ve vězení, na hřbitově v Karviné se manipuluje s náhrobním kamenem pro jeho milované. Nemůže se totiž smířit s tím, že majitelem hrobu je Moničin bratr Radmil a tak Kramného matka nechává náhrobek přestěhovat na vedlejší prázdný hrob.

 

Kramný a jeho obraz v médiích

Případ Petra Kramného je jeden z nejsledovanějších - pod každým článkem na webech se strhává bouřlivá diskuze. Mnozí ho odsuzují předem a jsou přesvědčení o jeho vině. Získává ale i své fanynky, které mu píšou a našel mezi nimi i svou milenku z Prahy. U soudu zazněla i spousta pikantností z tohoto vztahu.
 

Hanuš Hanslík, Tomáš Indrei TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

7.1. | 22:48 macek289
20
skeptikus: Dva dospělí lidé a jedno dítě. Všem je strašně špatně dva s toho ...
7.1. | 21:22 pichav
-19
JESTE DALSI HYPOTEZA !!!! ZE BYLI OPRAVDU OTRAVENY !!!! CENAMI ELEKTRINY V ...
14.1. | 20:25 kramnyjevrah
-1
Náhlasit nevhodný komentář
KRAMNY JE VRAH, RYCHLA JE KURVAa REJZKOVA CHLASTA KAREL JE HUHLA! KRAMNY JE VRAH, RYCHLA JE KURVAa REJZKOVA CHLASTA KAREL JE HUHLA! KRAMNY JE VRAH, RYCHLA JE KURVAa REJZKOVA CHLASTA KAREL JE HUHLA!
9.1. | 04:17 champ1on
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Co když se Monika zabila proudem (prvně dceru) a Kramný je našel?. Ale pak dostal strach, že to policie hodí na něho, a nalil jim do žaludku CIF. Tím pádem se nemůže hájit, protože vodiče měly správně ležet u mrtvé Moniky. A byla by do toho namočena Kramného matka, protože mu radila
8.1. | 14:06 josefvyskoc
5
Náhlasit nevhodný komentář
hergot ten hanslik je nejakej chytrej ! ...aby s tim pripadem nemel neco spolecnyho...policie by ho mela poradne zmacknout Trachtovou metodou gumovych hadicek...az mu potece do bot, prizna se ! :)...
8.1. | 13:41 satanastatanas
-6
Náhlasit nevhodný komentář
Haha, zadny "normalni pripad"..Zmedializovano, pod natlakem verejnosti, slo se pouze po jedne stope, ukol znel Petra usvedcit, ostatni bylo vedlejsi..Uchylne keci tu vypousti jini nez REjzkova..A udivuje mne ze vy jim jeste fandite..Doufam ze je jasno koho myslim..
8.1. | 13:36 satanastatanas
-4
Náhlasit nevhodný komentář
a Kramnyjevrah je de-bil, co tu uz dlouho podobnej nebyl...
8.1. | 13:19 kramnyjevrah
5
Náhlasit nevhodný komentář
KRAMNY JE VRAH, RYCHLA JE KURVAA REJZKOVA CHLASTA KAREL JE HUHLA! KRAMNY JE VRAH, RYCHLA JE KURVAA REJZKOVA CHLASTA KAREL JE HUHLA! KRAMNY JE VRAH, RYCHLA JE KURVAA REJZKOVA CHLASTA KAREL JE HUHLA!
8.1. | 13:13 kramnyjevrah
5
Náhlasit nevhodný komentář
KRAMNY JE VRAH, RYCHLA JE KURVAA REJZKOVA CHLASTA KAREL JE HUHLA! KRAMNY JE VRAH, RYCHLA JE KURVAA REJZKOVA CHLASTA KAREL JE HUHLA! KRAMNY JE VRAH, RYCHLA JE KURVAA REJZKOVA CHLASTA KAREL JE HUHLA!
8.1. | 13:09 kramnyjevrah
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Nejvetsi pitomci jsou ti co zivi ze svych danich invalidni duchodce co pachaj propagandu na internetu a obhajuji vrahy ci totalitni rezimy...jako je zmrdd novus satan. takove parazity by meli hazet do kotlu.alespon by bylo teplo...k nicemu jinemu nejsou platni.
8.1. | 11:44 haha33
10
Náhlasit nevhodný komentář
satane nevím proč se to nelíbí, nebo vy myslíte, že to je politický případ a že Gillová je rudá? pro mě je to hnusný kriminální případ a výlevy Kramné, rejžkové, to je o idiotech. Normální člověk to z huby nepustí. Ono na lidi platí vytáhnou ty komunisty, nebo proč myslíš že to Režje vypustila?
8.1. | 11:37 borovicek1
-12
Náhlasit nevhodný komentář
u socialistických soudců platí presumpce VINY