Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 4. 2018
Kupujte včas

Rekordní zájem o dovolené: Last minute zájezdů v létě moc nebude

Zdroj: TV Nova

Do letních prázdnin zbývají sice ještě skoro tři měsíce, cestovní kanceláře ale už teď hlásí rekordní zájem. Většina lidí plánuje využít k dovolené státní svátky. Nabídka Last minute zájezdů může být letos velmi omezená.

Chorvatsko, Řecko, Španělsko,Bulharsko nebo Itálie – to jsou země, kam se letos na dovolenou chystají statisíce Čechů.

 

"Pokud srovnáme zájem na letošní sezónu, tak výrazně roste i oproti loňské rekordní sezóně, takže v meziročním srovnání ten zájem o letní dovolenou roste v desítkách procent," prozradil mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

 

Podle mluvčího Exim Tours Stanislava Zímy je letos největší poptávka po Řecku, Španělsku a jižní Itálii. Letos navíc mnoho lidí volí zájezdy i do neobvyklých destinací.

 

"I v rámci destinací jako je třeba Řecko dokážeme nabídnout novinku, je to například Korintský záliv, kam létáme jakožto první cestovka v České republice," řekl TV Nova Petr Šatný z CK Alexandria.

 

 

Kdo však nechává koupi zájezdu na poslední chvíli, mohl by být v létě nepříjemně překvapený. V některých destinacích bude nabídka last minute hodně omezená. Podle Bezděka z CK Fischer může jít třeba o Řecké ostrovy nebo španělskou Mallorku.

 

Nejvíce Čechů se chystá vyrazit k moři začátkem července, kdy pracujícím stačí vzít si na devítidenní pobyt jen tři dny dovolené. Mnoho lidí má v plánu ze stejného důvodu vyrazit na dovolenou už v květnu.

 

"Evidujeme zvýšený zájem o Last minute na termín květen, kdy za pouhých osm dní dovolené si člověk může užít šestnáct dní volna," vysvětlil Václav Nekvapil, tiskový mluvčí CK Blue Style.

 

 

Ekonomice se daří a tak se mnoho lidí rozhodlo investovat a užít si rodinnou dovolenou se vším všudy. "Čtyřčlenná rodina se dvěma malými dětmi dá za týdenní all-inclusive dovolenou v Řecku, třeba na Rhodosu, průměrně 47 tisíc korun," dodal Stanislav Zíma.

 

Podle úřadů je navíc teď nejvyšší čas zkontrolovat si cestovní pas a případně si zažádat o nový.
 

vbo, Dominika Janochová TN.cz