Publikováno 2. 8. 2017
Kdo chce do Sněmovny

Režisérka, miliardář či sportovci, volby lákají slavná jména

Zdroj: TV Nova

Předvolební kampaně se pomalu rozjíždějí a velké parlamentní strany už vědí, kdo povede jejich kandidátky. Na podzim voliče čeká několik velmi ostrých soubojů o křesla poslanců.

Soubojů o hlasy voličů bude nespočet. Do Sněmovny kandidují stovky výrazných osobností, ale jednoznačně nejtvrdší souboje se povedou ve Středočeském kraji. Tam jako lídři kandidátek totiž do ringu nastoupí ti největší soupeři - Andrej Babiš, Jan Hamáček a také Miroslav Kalousek - všichni výborní rétoři a političtí matadoři budou bojovat o hlasy v nejlidnatějším kraji.

 

Na jižní Moravě se pak utkají dvě spíše umírněné, přesto ale výrazné, osobnosti. Souboj levice a pravice tam povedou premiér Bohuslav Sobotka a předseda ODS Petr Fiala.

 

Do sněmovních lavic se budou snažit usednout i nové tváře. Do Sněmovny by se chtěl dostat i jeden z nejbohatších Čechů. Zakladatel bezpečnostní firmy Dalibor Dědek, jehož jmění se odhaduje na téměř 5 miliard korun, svoji kampaň začal drobným faux pas

 

"Mým cílem je, aby hnutí ANO, aby hnutí Starostové získalo v budoucích nadcházejících volbách dvacet procent," řekl Dědek, který posílil řady Starostů a nezávislých.

 

 

Dvojkou na středočeské kandidátce hnutí ANO bude za Andrejem Babišem trojnásobný hokejový mistr světa Milan Hnilička. Pokud se do Sněmovny dostane, chce se věnovat oblasti sportu.

 

Hokejový brankář, ale není jediným sportovcem, který se bude snažit zvítězit. Doskočit až do poslanecké lavice chce ze čtvrtého místa na moravskoslezské kandidátce ODS i skokan na lyžích Jakub Janda.

 

Filmová dokumentaristka Olga Sommerová, která natočila 120 filmů, za které získala čtyřicet cen na domácích a zahraničních festivalech, se rozhodla hájit v Praze barvy TOP 09.

 

 

Bojovat se bude tvrdě ve všech krajích, ale například v hlavním městě to bude souboj dvou současných členů vlády - ministra obrany Martina Stropnického a ministra kultury Daniela Hermana. K nim se do arény přidá například i čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

 

Ani západ Čech nebude ochuzen a souboj dvou velmi tvrdých členů kabinetu. Boxerské rukavice nasadí Karla Šlechtová z hnutí ANO a Milan Chovanec z ČSSD.

 

 

Na druhé straně, někteří dlouholetí zákonodárci se už do Sněmovny nechtějí vrátit. Nejsilnější parlamentní strana se letos potýká s odlivem osobností. Do dolní komory parlamentu se už za ČSSD nevrátí například Vítězslav Jandák, Jeroným Tejc nebo Jiří Zimola.

 

Také druhý člen koalice, hnutí ANO, ztratil některá významná jména. Třeba Martina Komárka, ale také současného ministra financí Ivana Pilného. Ten měl původně kandidovat na Vysočině.

 

Pravicová opozice také určitě ztratí některé výrazné tváře. Nejvyšší kruhy politiky opouští například Nina Nováková nebo Daniel Korte z TOP 09.

 

Po dvaceti letech v dolní komoře parlamentu už nebude hájit rudou barvu ani komunistická poslankyně Zuzka Bebarová Rujbrová. Vystudovaná právnička odchází do důchodu a chce působit jako přísedící u okresního soudu.

vbo, František Bůžek TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.8. | 21:24 bogorovnyj
13
Somerová? Ta feministická рíčа? Popravdě s jinou partají si ju ani neumím ...
2.8. | 21:18 bimbi20
-12
Volím ho každý rok a budu i letos... TOP09 a pan kníže Karel Schwarzenberg...
2.8. | 23:26 Ukradeny Trotl
3
Náhlasit nevhodný komentář
Ještě OPICE: https://goo.gl/CDEHll Quarda tam chybí. A slibuji na svou čest, že když vyhraji tak budu kopat všechny ty mrzáky do .... A ZADARMO. I kdybych si měl nohy umořit. A nepřestanu dokud mi neřeknete DOST.
2.8. | 22:09 František Ratman
10
Náhlasit nevhodný komentář
Kalousku u nas ve stredoceskem kraji si ani neskrtnes tady se za tebe stydíme
2.8. | 22:00 Milos Trasimi
-9
Náhlasit nevhodný komentář
bogohovnyj.A proč mas teda námitky když cely život tvrdim ze Češi jsou svině ???!!!
2.8. | 21:24 bogorovnyj
13
Náhlasit nevhodný komentář
Somerová? Ta feministická рíčа? Popravdě s jinou partají si ju ani neumím spojit. Možná ještě tak zelený.
2.8. | 21:21 bogorovnyj
4
Náhlasit nevhodný komentář
Ať se na to střílení myslivci už vyserou. Jestli je pravda že ten mor je nakažlivej jen mezi sviněma, udělá ještě hodně užitečné práce. Ohradníky pryč a nechat mor trochu to vyčistit.
2.8. | 21:18 bimbi20
-12
Náhlasit nevhodný komentář
Volím ho každý rok a budu i letos... TOP09 a pan kníže Karel Schwarzenberg...
2.8. | 21:07 novus
5
Náhlasit nevhodný komentář
Ve svete, zbavenem idealu uz vladnou jedine prisery...J.W.Goethe.
2.8. | 21:05 Tony
10
Náhlasit nevhodný komentář
Somerová tak hluboce klesla, chce kandidovat po boku křiváka Kradlouska a Blekoty.Není to tak trochu ponižující?