Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.12. 2016 09:04
VIDEO Různé verze

Řidič České pošty naboural v Prostějově 2 auta! Snažil se ujet?

Zdroj: zpravy@nova.cz

Řidič dodávky České pošty se snažil zřejmě otočit u obchodního domu v Prostějově. Během několika sekund stihl nabourat dvě auta, potom se podle záběrů pokusil z místa ujet. Podle policie však zastavil hned za rohem a k nabouraným autům se vrátil.

Vše zachytila v úterý kamera u prostějovského supermarketu. Na záběrech je vidět, jak na parkoviště vjíždí modrá dodávka s logem České pošty. Řidič se zřejmě chce otočit, nacouvá ale do jednoho ze zaparkovaných aut. Když pak odjíždí, odře ještě další auto.

 

Podle záběrů to vypadá, že se řidič snaží ujet, policie ale tvrdí něco jiného. "Kolem 15:15 nacouval řidič tranzitu do dvou aut a z místa nehody sice ujel, ale počkal dál. Zastavil ve vedlejší ulici, aby vjezd na parkoviště kvůli hustému provozu neblokoval," popsal policejní mluvčí František Kořínek.

 

Na nahrávce to však na hustý provoz nevypadá. I svědek, který TN.cz záběry poskytl, popsal, že chtěl řidič ujet. "Na několik desítek minut úplně opustil areál nákupního centra. Byla přivolána policie a začala nehodu šetřit. Pak policisté šli za zaměstnanci ostrahy, aby si vyžádali další kamerové záznamy. Přitom z monitorů zjistili, že vozidlo pošty je zpátky v areálu," napsal nám Milan.

 

 

"Byl asi 300m od nehody, kde řidič vyřizoval své pracovní povinnosti. Okamžitě se vydali za ním, aby opět neujel. Je zcela vyloučeno, že by sám dobrovolně k místu nehody došel a něco řešil. Nebýt policistů, splnil by si své povinnosti v nákupním středisku a odjel by," myslí si.

 

Policii nahlásila nehodu majitelka jednoho z nabouraných aut, která ji viděla na vlastní oči. "Když policisté dorazili na místo, řidič už všechno s majitelkou řešil. Škoda byla vyčíslena na 17 tisíc korun a alkohol byl vyloučen," dodal mluvčí.

 

Celou věc vyhodnotili policisté jako přestupek a řidiči dodávky uložili na místě blokovou pokutu 2 tisíce korun. Redakce kontaktovala i Českou poštu a čeká na vyjádření.

epa TN.cz