Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.2. 2018 21:19
Zbytečná smrt

Řidič narazil do ležícího muže nárazníkem, ten zemřel!

Zdroj: TV Nova

Pokuta, ale také zranění nebo dokonce smrt - to všechno hrozí chodcům, kteří se pohybují na silnicích za snížené viditelnosti bez reflexních prvků. Nejvyšší cenu zaplatil i jednatřicetiletý muž, který se v sobotu večer vracel z masopustu na Pardubicku.

Řidič ho zahlédl na poslední chvíli a přestože se muže snažil objet, už to nestihl. "Tma jak v troubě a snažil jsme se mu na poslední chvíli vyhnout. Nehýbal se, ležel přede mnou," popsal momenty těsně před srážkou přímo řidič. Chodce srazil nárazníkem.

 

Mladík vracející se z Masopustního veselí s lahví piva zřejmě doplatil na to, že nebyl nijak osvětlený. Na místě zemřel.

 

Chodce ale mohlo srazit už nějaké auto předtím. "Není vyloučeno, že došlo ke srážce s jiným vozidlem, které z místa odjelo," připouští policejní mluvčí Eva Maturová.

 

Rozdíl mezi tím, když máte normální oblečení, a když si vezmete šaty s reflexními prvky, je obrovský. Zatímco v reflexní vestě jste vidět až na sto metrů, v bílém oblečení na 70.


 

"Pokud máte vínově červené nebo tmavší modré oblečení, je to 50 metrů. Vůbec nejhorší varianta je černá nebo tmavě šedá. Tam vás uvidí řidič na vzdálenost 30 metrů," doplňuje dopravní expert Roman Budský.

 

Chodci musejí být viditelně označeni i za šera, tedy například za svítání nebo po západu slunce. V mlze je pak vhodné mít s sebou ještě zdroj světla, například baterku.

pez, Lucie Cochlarová TN.cz
Reklama