Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 11:50
potvrzeno závěry policie

Řidič Passatu se u Mělníka honil s kamárady! Zranil lidi v autobusu

Zdroj: AKTU.cz

Nehodu autobusu a osobního auta na Mělnicku způsobil podle policie řidič vozu Volkswagen Passat. Ten při závodění s dalšími auty v noci na neděli vjel do protisměru, kde se srazil s autobusem. Dva lidi lehce zranil, sám zůstal zaklíněný. S těžkým zraněním hlavy byl transportován do nemocnice.

V noci na neděli se na Mělnicku u obce Kly srazil autobus s osobním autem značky Volkswagen Passat. "V osobním autě zůstal po nehodě zaklíněný řidič s těžkým zraněním, kterého museli vyprostit hasiči,“ řekla po nehodě TN.cz mluvčí policie Monika Schindlová.

 

V době incidentu bylo v autobusu 11 cestujících. První zprávy hovořily o počtu osmi zraněných, tuto statistiku mluvčí policie Markéta Johnová dva dny po nehodě upravila. Dva lidé se zranili lehce, řidič těžce, sdělila.

 

 

Vyšetřování potvrdilo, že při nehodě hrála hlavní roli nepřiměřená rychlost. "Tři mladíci se navzájem předjížděli, jeden z nich vjel do protisměru a naboural do autobusu," vysvětlila okolnosti nehody Johnová.

 

Závěry vyšetřování tak podpírají i předchozí slova svědků. "Tak přesně tihle tři dementi nás předjížděli cca 150 km/hod před zatáčkou a volali jsme na ně policajty," rozčiloval se na sociálních sítích Pepa. A důvod ke vzteku měla i žena, které se při srážce údajně zranil syn a skončil v nemocnici. "Zítra ho snad pustí. Tak uvidíme. Dnes si nepamatoval, co řekl a dělal pět minut předtím," okomentovala situaci.

 

Řidiči osobního auta je zhruba 20 let, nyní čelí obvinění z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu. Škodu policisté předběžně vyčíslili na 400 tisíc korun. Policisté vyloučili, ře by řidič autobusu před nehodou pil alkohol.

lud TN.cz