Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 1. 2017
hrdinská záchrana

Řidič po nehodě zůstal v hořícím autě! Shodou náhod přijel hasič

Zdroj: TV Nova

Za hrdinský skutek - a to že v neděli zachránil zraněného řidiče z hořícího auta, se hasič z Vyškovska zřejmě dočká ocenění. Muže vysvobodil ve chvíli, kdy jeho auto po nehodě zachvátily plameny. Zachránil mu tak život.

Z havarovaného auta zůstaly jen pokroucené ohořelé plechy. Kdyby řidič zůstal uvnitř, nehodu by zaplatil bolestivou smrtí, ale naštěstí měl strážného anděla.

 

Kolem v tu chvíli projížděl velitel hasičů, který ráno nastupoval do služby. Když uviděl vozidlo, ze kterého začínají šlehat plameny, bleskově se pustil do akce, na kterou je cvičený.

 

 

Řidiče dokázal vyprostit z kabiny, odtáhl ho do bezpečí a k hořícímu autu se ještě jednou vrátil, aby zkontroloval, jestli uvnitř není spolujezdec. Když zjistil, že zraněný řidič byl ve voze sám, vytáhl hasící přístroj a do příjezdu jednotek se snažil požár uhasit.

 

Díky jeho bleskovému zásahu řidič nehodu přežil a záchranáři ho převezli do nemocnice. Hasič hrdina pak nasedl do auta a pokračoval v cestě do práce, jako by se nic mimořádného nestalo. Jeho nadřízení už plánují, že bude za hrdinský čin oceněn.

Josef Svoboda/ lud TN.cz