Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
hazard se životem

Řidič s čtyřmi promile prudce zabrzdil, v zádech měl tři kamiony!

Zdroj: TV Nova

Velkým neštěstím mohla skončit jízda muže u Moravské Třebové na Svitavsku. Ve chvíli, kdy za ním jely tři kamiony, prudce na silnici zastavil a zůstal stát. Řidiči za ním sotva dobrzdili. Policisté zjistili, že byl muž opilý - v dechu měl čtyři promile alkoholu.

Pokud čtyřicetitunový kamion narazí na překážku, připomíná ocelovou pěst. Při prudkém brzdění v rychlosti 90 kilometrů v hodině zastaví až po padesáti metrech a řidič na Svitavsku měl v úterý co dělat, aby opilce v autě nesešrotoval.

 

Když muž posilněný alkoholem u Moravské Třebové nečekaně zastavil, měl v zádech tři kamiony. Všichni muži za volantem naštěstí zastavili včas. "Nechybělo moc k tomu, abychom to neubrzdili a mohlo se stát něco jemu nebo i nám," nechápe hazardní chování muže před sebou řidič kamionu.

 

Když si policisté pro něj ráno na záchytku přijeli, už byl střízlivý. Večer ale vypil takové množství alkoholu, že mohl sotva chodit. Čtyři promile odpovídají asi dvaceti pivům, nebo čtyřem litrům vína.

 

 

Muž prý takhle řeší rozchod s přítelkyní a i kdyby se k němu nakonec chtěla vrátit, musela by na něj chvíli počkat. Teď mu hrozí rok vězení, peněžitý trest a zákaz činnosti.

 

Tato silnice dlouhodobě patří mezi nejvytíženější a zároveň nejnebezpečnější úseky v republice. I přes hazard opilého řidiče se tentokrát všichni vrátili ve zdraví domů.

Petr Brzek/ lud TN.cz