Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.12. 2017 20:54
sníh komplikuje dopravu

Autobus s lidmi skončil u Prahy v příkopu. Tři cestující se zranili

Zdroj: AKTU.cz

Řidiči se na silnicích od rána potýkají se sněhovou pokrývkou. Na mnoha místech husté sněžení pořádně zkomplikovalo dopravu a hasiči měli plné ruce práce s vytahováním aut z příkopů. Bouralo se ale i na suchých silnicích.

Jen na Pardubicku zasahovali odpoledne hasiči u třech karambolů. "V Poličce jsme vytahovali auto před pádem do řeky, v Mladkově jsme vytahovali autobus a dodávku v Zálší. Jezděte opatrně na namrzlé vozovce," vyzvali pardubičtí hasiči na twitteru.

 

13

GALERIE: Dopravní nehody na Pardubicku

Zdroj: HZS Pardubického kraje

Dopravní nehody na Pardubicku - 3

Hodnocení:

 

Po poledni havarola v krušnohorské obci Měděnec na Chomutovsku autobus. Sjel z krajnice do příkopu a narazil do stromu. Cestovaly v něm dvě ženy, jedna z nich se zranila.

 

A krátce po třetí hodině odpoledne se stala další nehoda - tentokrát v v ulici K Dubečku v Dolních Měcholupech v Praze. Autobus tu za doposud nezjištěných příčin sjel do příkopu. "V autobusu cestovalo sedm lidí, tři se zranili," sdělil TN.cz policejní mluvčí Jan Daněk s tím, že by nemělo jít o vážnější úrazy.

 

Autobus se při nehodě převrátil na bok na té straně, na které jsou dveře. Cestující se tal nemohli z autobusu dostat sami. pomoct jim muselin hasiči.

 

Nehoda autobusu v Dolních Měcholupech
Zdroj: AKTU.cz

 

Výstraha před sněhovými jazyky je v platnosti až do zítřejšího poledne. Ty by se mohly tvořit na severozápadě republiky, řidiči by měli být opatrní zejména v krajích Jihočeském, Karlovarském, na Vysočině, v Královéhradeckém, Libereckém, Plzeňském a Ústeckém kraji.

 

 

Od dnešního rána hustě chumelilo na řadě míst po celé republice, například i v Praze. Na silnicích na Vysočině napadlo až deset centimetrů sněhu, jen během dopoledne se tady stalo patnáct nehod.

 

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin

mom TN.cz