Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 12. 2017
Na co myslel?

Řidič zapomněl, že má patrový autobus, skalpoval ho o most

Nehoda autobusu v Berlíně
Zdroj: Twitter, Polizei Berlin

Kuriózní nehoda uzavřela v pondělí večer jednu z berlínských ulic a přilehlou železniční trať. Řidič autobusu společnosti Flixbus zkoušel podjet s dvoupatrovým autobusem pod mostem, jehož světlá výška je 3,40 metru. Střecha autobusu skončila na silnici několik metrů za místem, kde řidič zastavil.

Od devětapadesátiletého řidiče autobusu to bylo neskutečné selhání úsudku. Se svým dvoupatrovým autobusem zkoušel podjet most na ulici Klärwerkstrasse v berlínské čtvrti Spandau.  Maximální výška vozidel, které se pod tento železniční most vejdou, je 3,40 metru, autobus byl ale o 60 centimetrů vyšší.

 

15

GALERIE: Nehoda autobusu v Berlíně

Zdroj: Twitter, Polizei Berlin

Nehoda autobusu v Berlíně - 1

Hodnocení:

 

Krátce po 19. hodině se tak berlínskou čtvrtí ozvala velká rána a hrozivý zvuk trhání plechů. Autobus do mostu narazil a celá střecha se odtrhla a zůstala ležet na silnici před vjezdem pod most.

 

"Naštěstí jel autobus prázdný, takže se nikdo nezranil," citoval deník Berlin Morgenpost mluvčího berlínských hasičů. Ti na místo vyslali jeřáb, který střechu zaseknutou do konstrukce mostu vytáhl. Pro jistotu byl zastaven provoz na železniční trati, která na mostě vede.

 

 

Pro záchranáře není most přes Klärwerkstrasse neznámou adresou. "Podobné incidenty se tu stávají často," prozradil mluvčí hasičů. Řidič mířil na odstavné parkoviště v přilehlé ulici. Podle německého tisku je poškození neopravitelné.
 

vbo TN.cz