Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 5. 2017
Naprostý nesmysl

Policie pátrá po agresivním řidiči! Osoba blízká, vymlouvá se firma

Zdroj: TV Nova

Pražská policie pátrá po agresivním řidiči, který na Uhelném trhu v centru města nejprve vjel do zákazu vjezdu a pak navíc napadl kolemjdoucího, který si jeho jízdu i jednání natáčel a fotil. Agresivní muž řídil služební auto, firma ale odmítá policii prozradit jeho totožnost a vymlouvá se na osobu blízkou.

Uhelný trh v Praze. Luxusní vůz přijel pro staršího muže s taškou, jenže mu zastavuje v zákazu vjezdu. To nenechává chladným dalšího muže, který jde kolem. "Začal si ho fotit, začal si ho natáčet na svůj mobilní telefon," popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Reklama

 

Následuje krátká potyčka se starším mužem, pro kterého auto přijelo. Do ní se nakonec zapojuje i řidič - nepohodlného svědka svého přestupku napadá pěstmi a kopanci. "Poté z místa luxusním vozidlem odjeli neznámo kam," doplnil Hulan.

 

Potlučený svědek ještě stihl řidiče na odchodu vyfotit. Policie by snímky za normálních okolností nezveřejňovala, jenže jí prý nic jiného nezbývá. A to přitom ví, komu auto patří. "Jedná se o právnickou osobu, která ale odmítá sdělit totožnost řidiče," sdělil mluvčí.

 

 

Firma se vymlouvá na osobu blízkou. To je ale podle policistů v tomto případě nesmysl. "Vím, že tam něco takovýho proběhlo, to je v podstatě všechno. Řídí si to jakoby ta druhá jednatelka," uvedl jednatel. Druhé vedoucí se nám dovolat nepodařilo. "S ohledem na probíhající šetření v této věci se k ní nemůžeme vyjádřit," napsala TV Nova jednatelka.

 

Za to, že firma odmítá s policií spolupracovat, může dostat pokutu - a to až do výše 50 tisíc korun. Už několik let platí, že pokud se na osobu blízkou odkazuje majitel auta, jde přestupek za ním. Firma navíc těžko může mít syna nebo sourozence. Policisté proto žádají, aby se jim ozvali lidé, kteří muže poznali, podezírají ho z výtržnictví.

Ondřej Špalek/epa TN.cz
Reklama