Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.5. 2017 12:50
video Zasahuje 20 jednotek

Obří požár u D1: Zásah stále trvá, vyčerpaní hasiči volali posily!

Zdroj: TV Nova

Vedle dálnice D1 na 32,5 km u obce Ostředek ve středu odpoledne vzplanul sklad pneumatik. Hustý kouř byl vidět i na kilometry daleko. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu.

Řidiče ve středu po čtvrté hodině vyděsil požár skladu pneumatik. Hustý kouř se objevil nad dálnicí D1. Na místě zasahují hasiči. "Uzavření dálnice zatím neplánujeme. Požár dopravu nekomplikuje," řekl TN.cz policejní tiskový mluvčí Pavel Truxa.

 

Po 17. hodině se ale na elektronických cedulích nad dálnicí objevila varování " Kouř, Zpomal!" a "Snížená viditelnost". Ředitelství silnic a dálnic vydalo varování před nebezpečnou situací. Ta vzniká jednak sníženou viditelností v důsledku kouře, pak ale také tím, že si projíždějící řidiči obří požár fotí a nevěnují se řízení.

 

Oheň odřízl obec Bělčice a osadu Všechvaty. Jedinou příjezdovou cestu z obce Ostředek vyhradili policisté pro hasiče. Do vesnic se tak lidé dostanou jen po polních cestách.

 

 

"K požáru zatím vyjelo 10 hasičských jednotek. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu," řekl odpoledne tiskový mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

 

Podle informací TN.cz měli hasiči na místě vážné problémy. Nikde poblíž totiž není vhodný zdroj vody. "Hasiči nemají čím hasit, požár se opět rozhořívá," hlásí TN.cz z místa reportér.


111

GALERIE: Požár skladu pneumatik u D1

Zdroj: AKTU.cz

Požár skladu pneumatik u D1 - 6

Hodnocení:


 

Kolem deváté hodiny uvedl mluvčí hasičů Holomčík, že na místě zasahuje 20 jednotek hasičů, konkrétně 9 posádek profesionálních a 11 posádek dobrovolných hasičů. Na místě budou zřejmě celou noc

 

"Na místě je těžký kolový nakladač ze Zbirohu, bude odebírat velkou zasaženou hromadu drži z pneumati a překládat ji do silážní jámy naplněné vodou. Celý železobetonový objekt je silně narušen. Zítra bude pokračovat vyšetřování," řekl Holomčík.

 

Ještě ve čtvrtek v sedm hodin ráno se nepodařilo hasičům dostat požár pod kontrolu. "Zásah stále pokračuje. Kvůli složitosto a náročnosti se už několikrát vyměnili zasahující hasiči, kteří pracují v dýchací technice," uvedl Holomčík.

 

Ráno bylo na místě 25 jednotek s 44 kusy techniky. "Přijely i další posily se speciální a těžkou technikou z Jihlavy a Hlučína," dodal mluvčí hasičů. V noci se k objektu poprvé dostal statik, k jakému závěru došel, ale není přesně jasné. Podle Holomčíka ale nejspíš bdue nutná demolice haly. Kolem osmé hodiny byly odvolány jednotky dobrovolných hasičů.

 

Požár vypukl ve firmě, která se zabývá ekologickou likvidací pneumatik. Podle svých stránek pneumatiky ekologicky zpracovává pomocí systému mechanického drcení. Získaná hmota má pak různé využití ve stavebnictví, v průmyslu nebo dokonce ve sportu, protože je základem pro umělé povrchy sportovišť.

 

Komplikovaný zásah pokračoval i přes noc, kdy na místě zůstalo 17 jednotek hasičů, kteří pomocí mechanického nakladače rozebírali hromady hořících pneumatik, které pak dohašovali proléváním vodou mimo hlavní požářiště. Velký problém pro zasahující hasiče byla silně narušená statika objektu, která bránila vstupu hasičům dovnitř. Provoz na dálnici D1 v místě požáru zůstává nepřerušen.

vbo TN.cz