Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 12. 2017
trestní stíhání

Řidiči sanitky hrozí vězení! Vezl pacienty opilý, prokázala zkouška

Záchranáři nakládají zraněného do sanitky
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Mělo jít o rutinní silniční kontrolu, teď ale řidiči sanitky ze Znojemska hrozí vězení. Na konci listopadu totiž nadýchal 1,32 promile, celá věc je o to horší, že v tu chvíli vezl do nemocnice dva pacienty.

Policie začala stíhat řidiče (44) sanitky ze Znojemska, kterého podezírá z ohrožení pod vlivem návykové látky. Na konci listopadu neprošel silniční kontrolou v Příměticích, hlídka ho zastavila v šest hodin ráno.

 

"Za volantem vozidla dopravní zdravotnické služby seděl právě tento muž. Předložil všechny potřebné doklady a podrobil se dechové zkoušce na zjištění požití alkoholu před jízdou. Výsledek ukázal hodnotu 1,32 promile," sdělila mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

 

 

Muž ihned přišel o řidičský průkaz. Dva pacienty, které vezl do znojemské nemocnice, pak musel dopravit jiný řidič. "Vzhledem k tomu, že se protiprávního jednání měl dopustit při výkonu zaměstnání, při kterém je vliv návykové látky zvlášť nebezpečný, hrozí mu podle trestního zákoníku odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest a zákaz činnosti," dodala mluvčí.

lud TN.cz