Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.2. 2018 14:19
Český Brod

Řidička se po smrtelné nehodě zhroutila. Pár šel mimo přechod

Zdroj: TV Nova

Policie vyšetřuje tragickou nehodu u Českého Brodu z úterního večera. Srážku s autem nepřežil muž se ženou.

"Už víme totožnost osob, které byly sraženy. Jedná se o muže, ročník 1955 a ženu, ročník 1962," řekla policejní mluvčí Martina Fejfarová. Podle Aktu.cz se jednalo o manželský pár. Tragédie se stala ve večerních hodinách na křižovatce silnice I/12, přibližně dva kilometry od města.

 

Zatím nejsou jasné přesné okolnosti tragédie. Vůz, který oběti nehody srazil, řídila přibližně třiašedesátiletá žena. "Nebyla pod vlivem alkoholu. Muž se ženou nebyli sraženi na přechodu pro chodce," dodala mluvčí.

 

Policii na místě asistovali i hasiči. Podle fotek z místa nehody vyplývá, že pár zemřel uprostřed silnice, kterou se zřejmě snažili přeběhnout. Řidička byla po srážce v šoku. "K nehodě byli povoláni dva členové týmu posttraumatické péče. Hasiči poskytli psychickou pomoc řidičce osobního automobilu, osvětlili místo zásahu a spolupracovali s Policií ČR při vyšetřování a následném zprůjezdnění vozovky," řekl mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel.

 

Podle místních v místě nehody přechází silnici hodně lidí, ale auta tam jezdí hodně rychle. "Tu silnici a místo znám. Je fakt, že tam spousta lidí přechází, ale přechod tam není, jezdí tam stovkou. Je na chodcích, aby dali pozor při přecházení. A ne že vběhnou autu pod kola. Je to smutné, ale chodci se měli chovat asi trochu jinak," myslí si Markéta. "Pár nehod se tam už stalo," řekl Jiří.

 

110

GALERIE: Auto u Českého Brodu srazilo chodce

Zdroj: HZS ČR

Tragická srážka auta s chodci u Českého Brodu - 1

Hodnocení:

 

"Velice často na tomhle místě přechází lidé v tmavém oblečení, kteří jsou bohužel kolikrát vidět na poslední chvilku. Smutné. Každý by měl myslet na své zdraví a opravdu mít reflexní prvky," dodala další žena.

 

 

"Po té cestě chodí denně plno lidí bez reflexních prvků! Chudák řidič," myslí si Alena. "Prvky pomohou hodně, ale někdy žasnu nad rychlostí v těchto místech," dodal Mirek. "Kdy přijde modernizace na této trase? To není první nehoda na této křižovatce," myslí si Michal.

 

Následky nehody byly tragické. Muž na místě zemřel, o život ženy záchranáři desítky minut bojovali, bohužel marně. "Její vitální funkce se bohužel nepodařilo obnovit," řekla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

ham TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama