Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.5. 2017 12:49
velké štěstí!

Řidička vjela na přejezd před pendolino! Vyvázla se zraněním

Zdroj: TV Nova

Policie stále neuzavřela vyšetřování pondělní srážky mezi osobním autem a Pendolinem na železničním přejezdu na Plzeňsku. Zatím je jasné pouze to, že nehodu zavinila pětašedesátiletá řidička, která vjela na přejezd se zapnutou signalizací.

Jen zlomky vteřin dělily řidičku od smrti. Dopustila se hrubé chyby, když vjela na železniční přejezd v Pňovanech v okamžiku, kdy šly dolů závory. Po kolejích právě projíždělo Pendolino, které může v místě podle informací Správy železniční a dopravní cesty jet až 140ti kilometrovou rychlostí.

Reklama

 

Souprava, ve kreré cestovalo 200 cestujících, narazila do zadní části auta. Řidička nehodu přežila - utrpěla lehké zranění. "Řidička vjela na přejezd v okamžiku, kdy byl ve výstraze. To znamená, blikala červené světla. Následně byla uvězněna závorami. Opravdu můžeme hovořit o štěstí, že došlo pouze k hmotným škodám a k menšímu zranění řidičky," řekla tisková mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

 

 

Provoz na trati byl přerušen, nehoda se vyšetřovala. Mezi stanicemi Kozolupy a Pňovany cestující z poškozeného pendolina převážela náhradní autobusová doprava. Železniční souprava se vrátila do depa.

 

"Kriminalisté z územního odboru Plzeň - venkov zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti," řekla tisková mluvčí Markéta Fialová.

 

Škoda na poškozeném Pendolinu dosáhla 600 tisíc korun, na železničním přejezdu byla vyčíslena na 100 tisíc korun.

has Tiskové odělení
Reklama