Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 12. 2016
děsivá předpověď

Roboti nás brzo připraví o práci! Seznam profesí v ohrožení!

Roboti připraví lidi o práci
Zdroj: TN.cz
Roboti připraví lidi o práci. Ilustrační foto

Umíte si představit, že nastoupíte do autobusu bez řidiče? Dnes máte zaměstnání, zítra jste bez práce a to jen proto, že na vaše místo usedne robot. Ve světě už k těmto případům dochází.

O děsivém scénáři informoval šéf Bank of England Mark Carney, který varoval, že 15 milionů lidí v Británii by mohlo přijít o práci kvůli "nemilosrdné technologické revoluci," napsal o tom deník The Sun.

MALOOBCHOD

Společnost Amazon v současnosti plánuje doručovat zboží pomocí bezpilotního dronu. I lidé ve skladu však mohou být v ohrožení a přijít o práci.


Ve Spojených státech totiž testují roboty, kteří dokáží vybrat zboží přímo z uličky skladu. Jeden prototyp dokáže přenést až devět kilogramů. Tyto stroje byly testovány až v 20 amerických městech.


MEDICÍNA

Roboti jsou už nyní přítomni při práci v nemocnicích i lékárnách. Používají se při nejcitlivějších a nejrizikovějších operacích, jako je například jemná oční chirurgie.

 

Ve Velké Británii využívají roboty v lékárnách v Doncaster a Bassetlaw. Na Kalifornské univerzitě se v lékárně zrušilo sedm pracovních míst, které nahradily robotické systémy.


SLUŽBY

Barmani a číšníci jsou nahrazeni stroji ve více zemích. Na palubě Royal Caribbean 's Quantum of the Seas míchají a podávají nápoje stroje.

 

 

V severní Číně roboti v restauracích usazují návštěvníky, přijímají objednávky, vaří jídlo a také umývají nádobí. V Šanghaji je dokonce restaurace, ve které roboti připraví osm specialit během tří minut.


DOPRAVA

Ve Velké Británii se letos testovala jízda auta bez řidiče. Vlaky bez obsluhy by mohly být v provozu údajně v Londýně již v roce 2020. Odbory ale upozorňují, že jde o smrtelnou chybu. I taxíky bez řidičů jsou údajně reálnou vyhlídkou.


BANKOVNICTVÍ

Ekonom Andy Haldane z Bank of England varoval, že jsou ohrožena pracovní místa pracovníků bank. "Roboti by mohli ušetřit a snížit náklady."

 

SEX

Váš sexuální život může být také v ohrožení. Takzvaná "sex-tech" postupuje neuvěřitelným tempem. Expertka na vztahy Helen Driscollová tvrdí, že roboty v příštích letech budou součástí sexuálního průmyslu.

 


"Někteří lidé by sex s robotem upřednostnili před nedokonalou lidskou bytostí," tvrdí Driscollová. "V roce 2050 se bude robot schopen zamilovat do lidské bytosti," argumentuje odborník David Levy.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Bolest a řev: Robotický vysavač napadl svou majitelku a sežral jí vlasy

Muž přišel s geniálním nápadem, jak udělat dokonalý "životopis"! S tímhle získá každou práci, kterou chce

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.12. | 11:44 overal
5
Potřeboval bych nějaké roboty politiky, kteří v případě zvolení budou po ...
10.12. | 09:04 sronin
-3
KECY ! Žádní roboti nejsou !!! chápete proč ???
12.12. | 09:45 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nejvic si preju, aby nahradily pisalky v TN.cz. Soucasny stav opravdu pripomina stav Mezi ploty.
10.12. | 19:52 jansuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
Obávám se, že roboty do politiky politici prostě neschválí. Jen aby to všechno nedopadlo jako v RUR od Karla Čapka
10.12. | 11:44 overal
5
Náhlasit nevhodný komentář
Potřeboval bych nějaké roboty politiky, kteří v případě zvolení budou po volbách dělat to co před volbami slíbily a nebudou závislý na hromadách kamarádíčků a sponzorů, pro které budou po volbách tvořit zákony na míru a rozkrádat stát!!
10.12. | 10:59 allanaldik
2
Náhlasit nevhodný komentář
uz vim kdo bude mit prvni svoji lasku teda mimo to ze je to honimir PRECI, zacotomame.Pocka si jeste par desitek let a az se zamiluje tach chcipne. Smula.
10.12. | 10:30 Emil Post
2
Náhlasit nevhodný komentář
Mám pocit, že takovéto obavy tíží Evropany už asi 250 let a dosud se celkově nepotvrdily. Je ovšem skutečností, že někteří vysoce kvalifikovaní odborníci byli ve svém oboru postiženi v tom smyslu, že museli jít pracovat jinam za nižší plat!
10.12. | 10:27 Roman Skala
3
Náhlasit nevhodný komentář
Radeji zamestnavat roboty nez novou rizene ovce.
10.12. | 10:18 Jana Dostálová
2
Náhlasit nevhodný komentář
Blbosti. Nedávno nás expert na ČT24 ujišťoval o tom, že roboti naopak sníží nezaměstnanost, protože každého budou obsluhovat dva pracovníci. I když na druhou stranu, když ty experty na té ČT sleduji, mám za to, že to Čtyřprocentní, Killary a Horáček už mají v kapse. Tak nevím.
10.12. | 10:17 rexrothak
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Už se bojím....ha,ha
10.12. | 09:04 sronin
-3
Náhlasit nevhodný komentář
KECY ! Žádní roboti nejsou !!! chápete proč ???
10.12. | 08:09 Tomáš Smolík
3
Náhlasit nevhodný komentář
Už aby to bylo, na ty politické svině mě už nebaví dělat !