Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 12. 2016
děsivá předpověď

Roboti nás brzo připraví o práci! Seznam profesí v ohrožení!

Roboti připraví lidi o práci
Zdroj: TN.cz
Roboti připraví lidi o práci. Ilustrační foto

Umíte si představit, že nastoupíte do autobusu bez řidiče? Dnes máte zaměstnání, zítra jste bez práce a to jen proto, že na vaše místo usedne robot. Ve světě už k těmto případům dochází.

O děsivém scénáři informoval šéf Bank of England Mark Carney, který varoval, že 15 milionů lidí v Británii by mohlo přijít o práci kvůli "nemilosrdné technologické revoluci," napsal o tom deník The Sun.

MALOOBCHOD

Společnost Amazon v současnosti plánuje doručovat zboží pomocí bezpilotního dronu. I lidé ve skladu však mohou být v ohrožení a přijít o práci.


Ve Spojených státech totiž testují roboty, kteří dokáží vybrat zboží přímo z uličky skladu. Jeden prototyp dokáže přenést až devět kilogramů. Tyto stroje byly testovány až v 20 amerických městech.


MEDICÍNA

Roboti jsou už nyní přítomni při práci v nemocnicích i lékárnách. Používají se při nejcitlivějších a nejrizikovějších operacích, jako je například jemná oční chirurgie.

 

Ve Velké Británii využívají roboty v lékárnách v Doncaster a Bassetlaw. Na Kalifornské univerzitě se v lékárně zrušilo sedm pracovních míst, které nahradily robotické systémy.


SLUŽBY

Barmani a číšníci jsou nahrazeni stroji ve více zemích. Na palubě Royal Caribbean 's Quantum of the Seas míchají a podávají nápoje stroje.

 

 

V severní Číně roboti v restauracích usazují návštěvníky, přijímají objednávky, vaří jídlo a také umývají nádobí. V Šanghaji je dokonce restaurace, ve které roboti připraví osm specialit během tří minut.


DOPRAVA

Ve Velké Británii se letos testovala jízda auta bez řidiče. Vlaky bez obsluhy by mohly být v provozu údajně v Londýně již v roce 2020. Odbory ale upozorňují, že jde o smrtelnou chybu. I taxíky bez řidičů jsou údajně reálnou vyhlídkou.


BANKOVNICTVÍ

Ekonom Andy Haldane z Bank of England varoval, že jsou ohrožena pracovní místa pracovníků bank. "Roboti by mohli ušetřit a snížit náklady."

 

SEX

Váš sexuální život může být také v ohrožení. Takzvaná "sex-tech" postupuje neuvěřitelným tempem. Expertka na vztahy Helen Driscollová tvrdí, že roboty v příštích letech budou součástí sexuálního průmyslu.

 


"Někteří lidé by sex s robotem upřednostnili před nedokonalou lidskou bytostí," tvrdí Driscollová. "V roce 2050 se bude robot schopen zamilovat do lidské bytosti," argumentuje odborník David Levy.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Bolest a řev: Robotický vysavač napadl svou majitelku a sežral jí vlasy

Muž přišel s geniálním nápadem, jak udělat dokonalý "životopis"! S tímhle získá každou práci, kterou chce

has TN.cz