Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2017
nebezpečné nástrahy

Roční chlapeček se topil v bazénu v Kravařích. Letěl pro něj vrtulník

Chlapec u bazénu
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto

Teprve roční chlapeček se v pátek večer topil v zahradním bazénu v Kravařích u Opavy. První pomoc mu poskytla rodina, později záchranáři. Podařilo se ho vzkřísit a vrtulník ho odvezl do nemocnice v Ostravě.

Poklidný rodinný večer v Kravařích na Opavsku se včera kolem osmnácté hodiny zvrhl v drama a málem tragédii. Roční chlapec tam spadl do rodinného bazénu a topil se. Když ho rodina objevila a z vody vytáhla, byl v bezvědomí.

 

Poté, co záchranka dostala oznámení o tonoucím chlapci, vyslala na místo nejen rychlou sanitku, ale také vrtulník. Mezitím se dospělí snažili dítěti dávat první pomoc sami. To se zřejmě i z části povedlo. "První záchranáři byli u dítěte po pěti minutách od přijetí výzvy k zásahu. Dítě bylo v okamžiku příjezdu posádek zdravotnické záchranné služby v bezvědomí a ohrožení života, avšak spontánně dýchající," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

 

Na první pomoc navázali záchranáři. Dítěti poskytli kyslík, léky a začali s monitorováním jeho životních funkcí. "Stav dítěte se v průběhu zásahu začal zlepšovat a chlapce se následně podařilo přivést k vědomí. Tým letecké záchranné služby následně zajistil jeho transport do ostravské fakultní nemocnice," dodal mluvčí Humpl.

 

Ve spojitosti s tímto případem a nadcházející letní sezónou vydali záchranáři varování před podobnými tragédiemi, které se v létě občas stávají. Rodinné bazény by měly být zabezpečené proti přístupu malých dětí. A ty je při koupání nutné neustále sledovat. "Malé děti je nezbytné mít pod nepřetržitou vizuální kontrolou, protože i chvilka nepozornosti může vést k tragickým následkům," upozornil mluvčí Humpl.
 

tn.cz / gar

Diskuze

10.6. | 15:16 lenka nováková
13
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu, jak může někdo nechat dítě u bazénu byť jen na minutu bez dozoru. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale to je vážně na kriminál. Přece nemůže člověk spoléhat na to, že se dítěti nic nestane. Ani u nafukovacího bazénu s pár litry vody bych nenechala dítě samotné.