Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.2. 2018 14:29
Krkavčí rodiče

Rodiče přesvědčili chlapce, že má rakovinu. Na 'léčbu' vybrali tisíce

Robert a Ginny Longovi
Zdroj: Policie
Robert a Ginny Longovi půjdou za podvod do vězení

Chlapec byl přesvědčen, že trpí rakovinou a zbývají mu poslední měsíce života. Nakonec se ukázalo, že si nemoc vymysleli jeho rodiče, kteří chtěli vydělat skrze sbírku na "nemocného" chlapce.

Policie na Floridě zatkla 47letého Roberta a 34letou Ginny Longovy. Rodiče přesvědčili svého 13letého syna, že má rakovinu a za několik měsíců zemře. Chlapec jim uvěřil, stejně jako desítky lidí, kteří na jeho léčbu poslali peníze, píše portál metro.co.uk.

 

Manželé vydělali na předstírané nemoci více než tisíc dolarů (přes 20 tisíc korun). Soucit v lidech vzbuzovali i skrze příspěvky na facebooku a crowdfoundingové stránce gofundme.com. Prodávali také trička s hesly a chlapcovými fotkami.

 

"Byl to zázrak, že chlapeček přežil celé Vánoce. Jediný, kdo ví, kdy by měl odejít, je Bůh," napsala Ginny na sociální síti. Vše se provalilo, když chlapcova učitelka pojala podezření, že vůbec nemocný není.

 

 

Kluk pak policistům sdělil, že mu maminka opakovala, že má v mozku sedm nádorů, které se nedají operovat. Policie manžele zatkla a obvinila ze zneužívání dětí a devíti činů souvisejících s podvodem. Chlapce i se sourozencem odebrala sociálka.

epa TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama