Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2017 17:43
krizová situace

Rodina paterčat přišla o dávky. "Nemají co jíst," tvrdí právnička

Paterčata s rodiči
Zdroj: Profimedia

Rodiče nejznámějších českých paterčat jsou ve finanční tísni. Kvůli problémům se sbírkou, kterou pro ně pořádal klub dvojčat a vícerčat, přišli o sociální dávky. Rodina je nyní na svém účtu téměř na nule, používají peníze z další sbírky.

Klub vícerčat převedl vybraných 616 tisíc korun po sporu s matkou na pražský magistrát, který už mohl peníze rodině pouze věnovat. Ze sbírky se tím krokem stal dar a rodina přišla o sociální dávky, které nedostává už od poloviny března.

 

Problém je v tom, že rodiče mohou darované peníze použít pouze pro paterčata. Nemohu s nimi hradit běžné výdaje, jako je například jídlo a benzín. "Nechali nás na holičkách. Mám doma šest hladových dětí a ani korunu rezervy," řekla v rozhovoru pro Mladou frontu matka paterčat Alexandra Kiňová.

 

Rodina se tak octila ve velmi nepříjemné situaci a musela začít používat peníze z nové sbírky, kterou pro paterčata založilo Rodinné centrum Milovice.

 

"Paterčata nemají co jíst. Schází jogurty, máslo, mléko, sýry, nějaký jemný salám/šunka, ovoce, zelenina, vajíčka. Ani jedna sbírka není určena = nesmí se použít na jídlo. A to ani pro paterčata, o starším bratrovi a rodičích nehovoře," napsala na svém Facebooku právnička Klára Samková, která rodinu zastupuje.

 

 

Samková chce rodinu získat zpět sociální dávky, které se pohybují ve výší 27 tisíc korun měsíčně. "Rodina bude muset těch 600 tisíc vyčerpat, a teprve když budou na nule, dávky jim obnoví. Za této situace jim budu doporučovat, aby peníze z daru vrátili, protože jinak je to pro ně ohrožující. Nemůžou z nich platit třeba třináctitisícový nájem bytu, respektive mohli by uhradit jen pět osmin nájmu," dodala právnička pro Mladou frontu.

 

Na co rodina peníze použila

Peníze, které sehnalo Rodinné centrum Milovice, použili rodiče například na nákup elektroniky v hodnotě 18 tisíc korun. Částkou 4800 korun rodina uhradila vedení účetnictví sbírky. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PODIVNÝ ÚKAZ: Rodiče mají šest dětí narozených ve stejný den. Šesterčata to nejsou!

VIDEO: Manželé vychovávali už pět dětí. Po narození šestého začal muž na sále křičet!

Maminka dvojčat Míša Maurerová: Těhotenství s paterčaty si neumím představit!

has TN.cz