Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2017 17:43
krizová situace

Rodina paterčat přišla o dávky. "Nemají co jíst," tvrdí právnička

Paterčata s rodiči
Zdroj: Profimedia

Rodiče nejznámějších českých paterčat jsou ve finanční tísni. Kvůli problémům se sbírkou, kterou pro ně pořádal klub dvojčat a vícerčat, přišli o sociální dávky. Rodina je nyní na svém účtu téměř na nule, používají peníze z další sbírky.

Klub vícerčat převedl vybraných 616 tisíc korun po sporu s matkou na pražský magistrát, který už mohl peníze rodině pouze věnovat. Ze sbírky se tím krokem stal dar a rodina přišla o sociální dávky, které nedostává už od poloviny března.

 

Problém je v tom, že rodiče mohou darované peníze použít pouze pro paterčata. Nemohu s nimi hradit běžné výdaje, jako je například jídlo a benzín. "Nechali nás na holičkách. Mám doma šest hladových dětí a ani korunu rezervy," řekla v rozhovoru pro Mladou frontu matka paterčat Alexandra Kiňová.

 

Rodina se tak octila ve velmi nepříjemné situaci a musela začít používat peníze z nové sbírky, kterou pro paterčata založilo Rodinné centrum Milovice.

 

"Paterčata nemají co jíst. Schází jogurty, máslo, mléko, sýry, nějaký jemný salám/šunka, ovoce, zelenina, vajíčka. Ani jedna sbírka není určena = nesmí se použít na jídlo. A to ani pro paterčata, o starším bratrovi a rodičích nehovoře," napsala na svém Facebooku právnička Klára Samková, která rodinu zastupuje.

 

 

Samková chce rodinu získat zpět sociální dávky, které se pohybují ve výší 27 tisíc korun měsíčně. "Rodina bude muset těch 600 tisíc vyčerpat, a teprve když budou na nule, dávky jim obnoví. Za této situace jim budu doporučovat, aby peníze z daru vrátili, protože jinak je to pro ně ohrožující. Nemůžou z nich platit třeba třináctitisícový nájem bytu, respektive mohli by uhradit jen pět osmin nájmu," dodala právnička pro Mladou frontu.

 

Na co rodina peníze použila

Peníze, které sehnalo Rodinné centrum Milovice, použili rodiče například na nákup elektroniky v hodnotě 18 tisíc korun. Částkou 4800 korun rodina uhradila vedení účetnictví sbírky. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PODIVNÝ ÚKAZ: Rodiče mají šest dětí narozených ve stejný den. Šesterčata to nejsou!

VIDEO: Manželé vychovávali už pět dětí. Po narození šestého začal muž na sále křičet!

Maminka dvojčat Míša Maurerová: Těhotenství s paterčaty si neumím představit!

has TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.5. | 19:02 slivovicemoravska
70
90% Čechů pracuje , 90% Cikánů nedělá a berou nějaké přídavky, dávky ,či co ...
9.5. | 23:19 skeptikus
-9
..vy hnusný rasisti, jaktože nechcete přispět na český paterčata..
15.5. | 20:43 vylez
3
Náhlasit nevhodný komentář
Si dělají srandu ne? Řvali že ty peníze chtějí tak je dostali a pokud nemají peníze tak jejich fotr může místo souložení makat
10.5. | 19:40 Pavla Pavlačková
11
Náhlasit nevhodný komentář
kdyby byl hlad stačí chleba ne šunka apod.nakrájejte si třeba tu elektroniku co si nakoupili,furt mají málo
10.5. | 19:35 Pavla Pavlačková
9
Náhlasit nevhodný komentář
tak ja budu mít 600 tis.a budu žádat ještě o sociální dávky???taky bojujeme každý měsíc s pěnězi(matka samoživitelka) a nikdo na mně ještě sbírku neuspořádal....)na ně sbírka byla ale furt si budou stěžovat místo aby byli spokojeni...hnus
10.5. | 15:37 Jarmila Marešová
9
Náhlasit nevhodný komentář
Vypsáním sbírky byl hrozný omyl, teď by žili z těch 27 tisíc měsíčně a jak by se jim žilo dobře. Nakonec bude muset jít snad otec do práce? To bych mu chudákovi nepřála.
10.5. | 11:47 brta
16
Náhlasit nevhodný komentář
hm tak at prodaji elektroniku co si koupili za penize pro děti.nezajima že nemaji co žrat-jejich problem,nadělal si parchanta tak at tahne makat a matka at něco děla doma,kdyby se chovali normalně s pokorou tak jin zustane chuva a vše je jinak..jenže jsou to negersky chamtiví svině-jejich smula
10.5. | 11:28 Jana Kučová
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Abychom se vybili zde a vypouštěli co se děje na vrcholu pyramidy
10.5. | 11:26 Jana Kučová
1
Náhlasit nevhodný komentář
A nyní si posypu hlavu popelem ačkoliv s nenažraností Samkové a matky paterčat to nemá moc společného. Pěkně jsem naskočila na dané téma. Celá desetiletí se člověk nemohl, myslím ani SLUŠNĚ nemohl vyjádřit k této siciální nespravedlnosti. Dnes ano? PROČ ASI?
10.5. | 11:22 Roman Skala
7
Náhlasit nevhodný komentář
Fujtajksl.
10.5. | 10:32 Milan Brejcha
12
Náhlasit nevhodný komentář
Ať se jdou pást !!!!
10.5. | 09:01 Kveta Romancakova
28
Náhlasit nevhodný komentář
Deti mohou dat do skolky nebo do jesli, za ktete by platili penezi ze sbirky a rodice mohou jit svym detem, jiz od jejich utleho veku, prikladem a ucit je, co to znamena pracovat a vydelavat si na zivobyti praci (nemam na mysli pracovni pozici: POZIVATEL SOCIALNICH DAVEK
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme