Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.11. 2017 14:34
texaský masakr

Rodina přišla o osm členů najednou. Včetně těhotné s dětmi

Zdroj: TV Nova

Osm z 26 obětí, které zemřely při střelbě v texaském kostele, pocházelo z jedné rodiny. Potvrdil to příbuzný obětí televizní stanici CNN. Mezi členy rodiny byla žena v osmém měsíci těhotenství a její tři děti.

Kromě těhotné a jejich dětí zahynul při střelbě i její švagr a jeho dítě. Další tři členové této rodiny byli zraněni. CNN to potvrdil příbuzný obětí a předák místní komunity. Podle Daily Mirror byla zavražděnou maminkou Crystal Holcombeová.

 

Holcombeová podle příbuzných vedla velmi spořádaný život. Nepila ani nekouřila a starala se o rodinnou farmu a o děti.

 

Kromě zmiňované rodiny během střelby zahynula i čtrnáctiletá dcera kněze z kostela, kde se střelba odehrála. Celkem zemřelo 26 lidí ve věku od 5 do 72 let.

 

15

GALERIE: Střelba v kostele v americkém Texasu

Zdroj: Profimedia

Střelba v kostele v americkém Texasu - 1

Hodnocení:

 

Střelec Devin Patrick Kelley (26) je prozatím veden jako podezřelý. Policie jej po střelbě pronásledovala a našla mrtvého v jeho autě. Příčina smrti prozatím není známá. Kelley byl členem amerických jednotek Air Force a sloužil v Novém Mexiku od roku 2010, dokud nebyl soudně zbaven funkce v roce 2012. Podle mluvčí jednotky Air Force Anny Stefanekové se tak stalo, protože ohrožoval své děti.

 

 

Americký prezident Donald Trump během konference v Japonsku zmínil tragickou událost a uvedl, že během tragických okamžiků musí Američané držet při sobě. Doplnil také, že střelba nemá co dělat se zákony o držení zbraní.

 

"Tento případ není záležitostí zbraní, ale záležitostí problému s mentálním zdravím na nejvyšší úrovni. Je to velmi, velmi tragická událost," uvedl.

kik TN.cz