Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2016 22:27
kauza šikany

VÝPOVĚĎ: Rodina se ze smrti učitelky nemůže vzpamatovat

Zdroj: TV Nova

Televizi nova se podařilo získat exkluzivní výpověď příbuzné učitelky, kterou šikanovali žáci střední průmyslové školy v pražských Malešicích. Podle ní se rodina z její smrti stále nemůže vzpamatovat a to, co musela prožívat při vyučování, je pro všechny nepochopitelné. Skandální videa šikanované učitelky vyvolala vlnu debat o selhání vedení školy.

"Jsme šokovaný, to, co jsme viděli na těch videích, to přece nemůže nikdo přejít. To nebylo samo sebou a ona byla klidná, nebo kdyby to bylo náznak, že se rozčiluje nebo něco, ale ona byla úplně apatická," sdělila příbuzná učitelky.

 

Nikdo z okolí paní Ludmily o hrůzách, které jí ve škole připravili tři studenti, nevěděl, včetně její nezletilé dcery. "Ona to nedala na sobě znát vůbec. Já se vžívám do její situace a ta asi nebyla lehká," doplnila příbuzná.

 

Otřesné záběry teď řeší nejen zřizovatel školy, inspekce, ale i policie, a politici. "Já pochybuju, že ta škola o tom nevěděla, protože ta doba, po kterou se to dělo, to by museli být slepí a hluší, v takovém případě tam nikdo z vedení nemají co dělat," sdělila TV Nova předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová.

 

 

Rozpoutala se ale i debata, zda učitele nechránit statusem veřejného činitele či snížením trestní odpovědnosti mladistvých. "Nejjednodušší by bylo, kdyby soudci v případě útoku na učitele přihlíželi k tomu, že útok na učitele v sobě skrývá vyšší společenskou nebezpečnost a tresty by byly přísnější," stálo v sms od ministra financí Andreje Babiše.

 

 

Rodina zemřelé učitelky teď jen doufá, že v otřesné kauze budou všichni spravedlivě potrestáni.
 

Karla Mráčková TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.2. | 21:36 alisabea
28
Tohle už ale nezametou. Za to už bude někdo po zásluze potrestáni, asi se to ...
22.2. | 06:56 Rudolf Kozák
0
"yjy" Vím o té Darwinově teorii. Pokud se "šikanují" mezi ...
22.2. | 12:09 Daniela Mitre
1
Obávat se mohou pouze pedagogové, šikana od dětí a posléze od nadřízených.
22.2. | 12:07 Daniela Mitre
4
Brutalita dětí stoupá a nic se v podstatě nemění. Před 14 dny vzala chovankyně DDŠ v Chrudimi na nočního vychovatele kuchyňský nůž. Nikdo nic, vždyť se ubráni! Hlavně ne publicitu nebo vyšetřování! To nedělá dobré jméno zařízení a tak je dovoleno téměř všechno.Mladí násilníci se nemají čeho obávat.
22.2. | 07:23 Marta Dostalova
5
Je pravda,že ani zvířata se nechovají k sobě tak hnusně jako člověk k člověku.A to že údajně škola nemůže za smrt p. učitelky je blbost-musela za tu dobu onemocnět z toho neustálého stresu-to je přece známá věc-že psychika dokáže ovlivnit zdraví..
22.2. | 06:56 Rudolf Kozák
0
"yjy" Vím o té Darwinově teorii. Pokud se "šikanují" mezi sebou zvířata i když se to v pravém slova smyslu šikanou nazvat nedá, je to u nich pudová záležitost, např. kvůli potravě, získání partnera, ovládnutí smečky, atd.
22.2. | 05:39 Iveta Kubíková
2
Pro Marta Dostálová: Souhlasím s tím řezat a řezat, ale nesouhlasím s tím, že by se takto chovali opice v pralese...ty se bezdůvodně nešikanují..na to je jediný odborník - člověk.
22.2. | 00:11 yjy
1
Rudolfe Kozáku Šikanují se i zvířata mezi sebou.. Popsal to už Charles Darwin před spoustou let..
22.2. | 00:08 yjy
1
Kdo by se vzpamatoval z vraždy blízkého? Vrah je nepotrestnatelný.. Když se chce kdokoli s kýmkoli v Česku do krve pohádat, stačí že obhajuje těžkou práci učitelek za mizerný plat..
21.2. | 22:57 Rudolf Kozák
4
"M.Dostalová" U opic určitě žádná šikana neexistuje, ta se vyskytuje pouze a jen u některých podvraťáků, pod názvem "člověk !"
21.2. | 22:38 Rudolf Kozák
19
Ale ten ředitelský podhoděnec i s tou svou vyčůranou zástupkyní se z té smrti vzpamatovali oba velmi rychle, protože dělají ze sebe blbečky, že o ničem nevěděli. Oba ti ksindlové by měli ze školy okamžitě vyletět a to hodně rychle !
21.2. | 22:34 Marta Dostalova
19
K tomu říct jen jediné-řezat-řezat a řezat-přece není normální,aby se takoví smradi chovali-jako nějaké opice v pralese.