Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2016 22:27
kauza šikany

VÝPOVĚĎ: Rodina se ze smrti učitelky nemůže vzpamatovat

Zdroj: TV Nova

Televizi nova se podařilo získat exkluzivní výpověď příbuzné učitelky, kterou šikanovali žáci střední průmyslové školy v pražských Malešicích. Podle ní se rodina z její smrti stále nemůže vzpamatovat a to, co musela prožívat při vyučování, je pro všechny nepochopitelné. Skandální videa šikanované učitelky vyvolala vlnu debat o selhání vedení školy.

"Jsme šokovaný, to, co jsme viděli na těch videích, to přece nemůže nikdo přejít. To nebylo samo sebou a ona byla klidná, nebo kdyby to bylo náznak, že se rozčiluje nebo něco, ale ona byla úplně apatická," sdělila příbuzná učitelky.

 

Nikdo z okolí paní Ludmily o hrůzách, které jí ve škole připravili tři studenti, nevěděl, včetně její nezletilé dcery. "Ona to nedala na sobě znát vůbec. Já se vžívám do její situace a ta asi nebyla lehká," doplnila příbuzná.

 

Otřesné záběry teď řeší nejen zřizovatel školy, inspekce, ale i policie, a politici. "Já pochybuju, že ta škola o tom nevěděla, protože ta doba, po kterou se to dělo, to by museli být slepí a hluší, v takovém případě tam nikdo z vedení nemají co dělat," sdělila TV Nova předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová.

 

 

Rozpoutala se ale i debata, zda učitele nechránit statusem veřejného činitele či snížením trestní odpovědnosti mladistvých. "Nejjednodušší by bylo, kdyby soudci v případě útoku na učitele přihlíželi k tomu, že útok na učitele v sobě skrývá vyšší společenskou nebezpečnost a tresty by byly přísnější," stálo v sms od ministra financí Andreje Babiše.

 

 

Rodina zemřelé učitelky teď jen doufá, že v otřesné kauze budou všichni spravedlivě potrestáni.
 

Karla Mráčková TV Nova

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

21.2. | 21:36 alisabea
28
Tohle už ale nezametou. Za to už bude někdo po zásluze potrestáni, asi se to ...
22.2. | 00:08 yjy
1
Kdo by se vzpamatoval z vraždy blízkého? Vrah je nepotrestnatelný.. Když se ...
22.2. | 12:09 Daniela Mitre
1
Náhlasit nevhodný komentář
Obávat se mohou pouze pedagogové, šikana od dětí a posléze od nadřízených.
22.2. | 12:07 Daniela Mitre
4
Náhlasit nevhodný komentář
Brutalita dětí stoupá a nic se v podstatě nemění. Před 14 dny vzala chovankyně DDŠ v Chrudimi na nočního vychovatele kuchyňský nůž. Nikdo nic, vždyť se ubráni! Hlavně ne publicitu nebo vyšetřování! To nedělá dobré jméno zařízení a tak je dovoleno téměř všechno.Mladí násilníci se nemají čeho obávat.
22.2. | 07:23 Marta Dostalova
5
Náhlasit nevhodný komentář
Je pravda,že ani zvířata se nechovají k sobě tak hnusně jako člověk k člověku.A to že údajně škola nemůže za smrt p. učitelky je blbost-musela za tu dobu onemocnět z toho neustálého stresu-to je přece známá věc-že psychika dokáže ovlivnit zdraví..
22.2. | 05:39 Iveta Kubíková
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pro Marta Dostálová: Souhlasím s tím řezat a řezat, ale nesouhlasím s tím, že by se takto chovali opice v pralese...ty se bezdůvodně nešikanují..na to je jediný odborník - člověk.
22.2. | 00:11 yjy
1
Náhlasit nevhodný komentář
Rudolfe Kozáku Šikanují se i zvířata mezi sebou.. Popsal to už Charles Darwin před spoustou let..
22.2. | 00:08 yjy
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo by se vzpamatoval z vraždy blízkého? Vrah je nepotrestnatelný.. Když se chce kdokoli s kýmkoli v Česku do krve pohádat, stačí že obhajuje těžkou práci učitelek za mizerný plat..
21.2. | 22:34 Marta Dostalova
19
Náhlasit nevhodný komentář
K tomu říct jen jediné-řezat-řezat a řezat-přece není normální,aby se takoví smradi chovali-jako nějaké opice v pralese.
21.2. | 22:27 pistes
16
Náhlasit nevhodný komentář
Jak bylo řečeno, vedení tam na škole nemá co dělat a měli by dostat taktéž trest. Proč se vždy čeká, než někdo umře. To, že se žáci chovají k učitelům jako svině se ví dlouho, ale něco se začne měnit, jen, když někdo umře. Bravo...
21.2. | 22:06 Zdeněk Resch
16
Náhlasit nevhodný komentář
Jsou lidé kteří to na sobě nedají znát, protože se bojí o svou práci a kde před důchodem bude hledat práci.Dopadne to tak že se v budoucnu udělá takzvaná školní policie,která to bude mít na starost.Ničení,šikana a rodiče to zaplatí v případě vyloučit.Jináč to nepůjde.
21.2. | 21:50 Vojta Také
16
Náhlasit nevhodný komentář
Alisabea- doufejme, že máte pravdu. Jen je smutné, že se vždy čeká, až někdo umře.