Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.2. 2016 22:27
kauza šikany

VÝPOVĚĎ: Rodina se ze smrti učitelky nemůže vzpamatovat

Zdroj: TV Nova

Televizi nova se podařilo získat exkluzivní výpověď příbuzné učitelky, kterou šikanovali žáci střední průmyslové školy v pražských Malešicích. Podle ní se rodina z její smrti stále nemůže vzpamatovat a to, co musela prožívat při vyučování, je pro všechny nepochopitelné. Skandální videa šikanované učitelky vyvolala vlnu debat o selhání vedení školy.

"Jsme šokovaný, to, co jsme viděli na těch videích, to přece nemůže nikdo přejít. To nebylo samo sebou a ona byla klidná, nebo kdyby to bylo náznak, že se rozčiluje nebo něco, ale ona byla úplně apatická," sdělila příbuzná učitelky.

 

Nikdo z okolí paní Ludmily o hrůzách, které jí ve škole připravili tři studenti, nevěděl, včetně její nezletilé dcery. "Ona to nedala na sobě znát vůbec. Já se vžívám do její situace a ta asi nebyla lehká," doplnila příbuzná.

 

Otřesné záběry teď řeší nejen zřizovatel školy, inspekce, ale i policie, a politici. "Já pochybuju, že ta škola o tom nevěděla, protože ta doba, po kterou se to dělo, to by museli být slepí a hluší, v takovém případě tam nikdo z vedení nemají co dělat," sdělila TV Nova předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová.

 

 

Rozpoutala se ale i debata, zda učitele nechránit statusem veřejného činitele či snížením trestní odpovědnosti mladistvých. "Nejjednodušší by bylo, kdyby soudci v případě útoku na učitele přihlíželi k tomu, že útok na učitele v sobě skrývá vyšší společenskou nebezpečnost a tresty by byly přísnější," stálo v sms od ministra financí Andreje Babiše.

 

 

Rodina zemřelé učitelky teď jen doufá, že v otřesné kauze budou všichni spravedlivě potrestáni.
 

Karla Mráčková TV Nova