Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 2. 2017
Odsouzení vraha

Rodina zmizelého hocha se dočkala spravedlnosti po 38 letech

Zdroj: TV Nova

Rodina chlapce Etana Patza ze Spojených států se po 38 letech dočkala spravedlnosti. Etan beze stopy zmizel ne cestě do školy v roce 1978. Tehdy mu bylo 6 let.

Newyorský soud shledal vinným z jeho vraždy 56letého muže. Chlapec byl jedním z prvních dětí, po kterých se ve Spojených státech v osmdesátých letech pátralo pomocí fotek na krabicích s mlékem.


Šestiletý Etan zmizel 25. května 1979. Šel poprvé sám do školy a na autobusovou zastávku v newyorské čtvrti Soho nikdy nedorazil.


Jeho případ otřásl na přelomu 70. a 80. let celými Spojenými státy. Etan byl první z pohřešovaných dětí, po kterých se pátralo i pomocí fotek na krabicích s mlékem.


Až o 22 let později ho úřady prohlásily za mrtvého. Jeho tělo se však nenašlo. Rocková skupina Soul Asylum složila v roce 1992 o zmizelých dětech úspěšný hit.Velký zlom v případu Etana Patze nastal až v roce 2012. Tehdy se totiž k jeho únosu a vraždě přiznal zřejmě psychicky vyšinutý Pedro Hernandez.


A právě jeho teď newyorský soud uznal vinným. Vrahovi, který se ale chce proti rozsudku ještě odvolat, hrozí až doživotní trest.


Od roku 1983 je pak navíc 25. květen, kdy Etan zmizel, Mezinárodním dnem pohřešovaných dětí.

pez, Martina Nášelová TN.cz