Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 24. 1. 2018
transparentní účet

Rodině mrtvého řidiče autobusu lidé přispěli 80 tisíc! Pomozte i vy

Hororová nehoda autobusu ve Středočeském kraji - 12
Zdroj: HZS Praha, Jiří Dvořák
Nehodu u Horoměřic nepřežili tři lidé

Bezmála 80 tisíc korun už přispěli lidé pozůstalým po řidiči, který předminulý týden zemřel při dopravní nehodě u Horoměřic. Finanční příspěvky mohli nejprve nosit do centrály ČSAD v Kladně, nyní už ale společnost zřídila i transparentní účet.

Nehoda se stala v pátek 12. ledna nedaleko Horoměřic u Prahy. Srážku autobusu s osobním autem nepřežili tři lidé, včetně řidiče autobusu Jana M. Mezi lidmi se okamžitě zvedla obrovská vlna solidarity a chtěli rodině šoféra pomoct.

 

A společnost Arriva jejich přání vyslyšela. Nejdřív mohli své příspěvky nosit přímo na centrálu v Kladně, po pár dnech zřídili taky transparentní účet. "Předpokládám, že pomoc bude masivní, vlna solidarity, která se zvedla, je obrovská. Už se nám hlásí i základní organizace z jiných měst,“ řekl minulý týden odborový předák Luboš Pomajbík.

 

"Nadace Truck HELP v uplynulých dnech zjišťovala všechny možnosti, jak pomoci rodině pozůstalých, a proto jsme založili oficiální transparentní účet, který bude určen pouze pro finanční dary pro pozůstalou rodinu Mášových,“ píše se na webových stránkách nadace.

 

 

Od 18. ledna už na účet přispělo několik desítek lidí celkovou částkou přes 77 tisíc korun. A přidávají také vzkazy. "Řidiče bych platila zlatem. Zlato nemám, tak alespoň část," napsala Antónia. "Upřímnou soustrast. Život to nevrátí, ale snad to pomůže," přidal se Vladimír.

 

Jan M. u společnosti Arriva jezdil půl roku, ale jako řidič pracoval od mládí. Zůstala po něm manželka Andrea, dcera Eliška (12) a dvě nevlastní dcery, kterým je 18 a 20 let.

 

Pomoct můžete i vy. Příspěvky posílejte na tento účet!

Číslo účtu Jan M.
Zdroj:

mom TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama