Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 4. 2017
únik plynu

Rodinná tragédie: V bytě našli své otrávené příbuzné, jeden zemřel!

Otrava plynem
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto

Unikající oxid uhelnatý otrávil dvojici seniorů na Karvinsku, postaršímu muži přitom už lékaři nedokázali zachránit život. Žena byla ve vážném stavu převezena do nemocnice, rodina se z celé události vzpamatovává.

K velmi tragické události v pátek večer vyjížděly posádky záchranářů Moravskoslezského kraje. "Po patnácté hodině převzali operátoři krajského operačního střediska prvotní informaci o pravděpodobné otravě dvou osob v obci Těrlicko. Na místo byly vyslány dvě pozemní posádky ZZS – lékařská z Havířova a zdravotnická z Českého Těšína," informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 

Rychlou pomoc přivolali příbuzní, kteří svojici našli ležet v bezvědomí. "Postiženy byly dvě osoby seniorského věku, a to šestasedmdesátiletý muž a o rok mladší žena. Oba byli nalezeni rodinou, a to v bytě, kde došlo k jejich intoxikaci nebezpečným oxidem uhelnatým," dodal Humpl.

 

 

Koncentrace tohoto plynu byla velmi vysoká. Ačkoli muže začali lékaři po příjezdu ihned resuscitovat, veškeré snahy byly marné. Lékař mohl konstatovat už jen smrt.

 

"Žena byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. Záchranáři museli zajistit její dýchací cesty a připojit postiženou k přístrojem řízené ventilaci. Následně pacientku transportovali do zdravotnického zařízení," uzavřel Humpl.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TRAGÉDIE: Chlapec si dal jídlo, které zbožňují lidi po celém světě! Potom zemřel

lud TN.cz