Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 5. 2017
Skončí to u soudu?

Děti ubily plameňáka, rodiče slibovali vše splatit. Nedali nic!

Zdroj: TV Nova

Je to už téměř dva měsíce, co v jihlavské ZOO tři malí chlapci ubili jednoho plameňáka a dalšího zranili. Rodiče zatím i přes sliby škodu v řádech desítek tisíc nesplácejí. Zahrada už kvůli tomu předala kauzu právníkům a rodiny dostaly vyzvání k zaplacení. Pokud reagovat nebudou, celý incident skončí u soudu.

Ani korunu zatím nedostala jihlavská ZOO za ubitého plameňáka. Přitom tři chlapci ve věku pět, šest a osm let zvíře ubili už před téměř dvěma měsíci. Rodiče malých útočníků slibovali hory doly - jak splácení zhruba 50tisícové škody, tak i pomoc zahradě - jen, aby incident neskončil u soudu.

Reklama

 

Jediné, co zatím splnili, byla jedna rodinná brigáda v zahradě. "Dosud nemáme peníze ani reakci. Už Věc jsme svěřili našemu právnímu zástupci a ten jim zaslal předžalobní výzvu, kterou jsme rodinám poslali, a termín v této době už končí," uvedla ředitelka jihlavské ZOO Eliška Kubíková.

 

Zahradě už dochází trpělivost a pokud se právníci s rodinami v nejbližší době nedomluví alespoň na splátkovém kalendáři, skončí nepochopitelný útok u soudu. "Zvažujeme regulérní žalobu," potvrdila ředitelka ZOO Kubíková.

 

 

Jihlavská ZOO už po útoku přijala přísná bezpečnostní opatření. "Zahájili jsme zde zvýšenou kontrolní činnost," uvedl zástupce velitele jihlavské policie Stanislav Maštera.

 

Druhý z napadených plameňáků se už po útoku ze svých zranění zotavil a spolu s ostatními sedí na vajíčkách. Malé plameňáky tu čekají ještě během května.

David Pik/epa TN.cz
Reklama