Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 12. 2017
Zoufalý samoživitel

Roman pečuje sám o tři děti: Nemám na jídlo, natož na Vánoce!

Otec samoživitel
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto

V mnoha domácnostech budou letos Vánoce smutné. Do tíživé situace se před svátky dostávají hlavně samoživitelé, kterým nezbývají peníze na dárky ani větší pohoštění. O Vánoce budou zřejmě ochuzeny i děti čtenáře Romana.

Roman se svěřil se svým příběhem redakci TN.cz. Manželka ho opustila a odstěhovala se, a tak zůstal na výchovu tří dětí sám. "Jsem otec se třemi dětmi, žena s námi nebydlí už asi pět měsíců. Bydlel u nás její syn z prvního manželství, neměl žádný příjem a já jsem odmítl splácet jeho dluhy," popsal čtenář.

 

Žena ale synovy aktivity ochotně financovala, a tak nezbývaly ani peníze na nájem. "Hrozilo nám vystěhování, ale nakonec se mi povedlo vše uhradit. Když ale bylo všechno zaplaceno, žena utekla i se svým synem. Má ale na sebe psány veškeré přídavky," dostal se Roman ke kamenu úrazu.

 

Dvojice už zažádala o rozvod, soudní řízení jsou v plném proudu. "Soud o děti už proběhl, samy řekly, že chtějí zůstat s otcem. Vše ještě není dořešené, ale soudce uvedl, že jsou prakticky v mé péči a tak to zatím zůstane. Jenže jsem v situaci, kdy mi žena dá, kolik ona chce," doplnil zoufalý otec.

 

Místo deseti tisíc, které manželka na děti pobírá, předává Romanovi třeba jen sedm. "Místo toho, aby dala peníze dětem, platí si někde ubytovnu a kdovíco. Podal jsem i trestní oznámení, stěžoval si na úřadech. Dokud nebudeme rozvedení, nemohou prý nic dělat a mám se obrátit na soud," dodal.

 

 

Roman se teď bojí, že o děti přijde. "Nemám ani na oblečení, skoro ani na jídlo, ale to ji netrápí. Postarala se o to, že děti nebudou mít ani Vánoce. Je mi z toho smutno, chci bojovat, ale nemám jak. Mám strach, že nás žena úplně zničí," zakončil čtenář truchlivý příběh.

 

Roman není zdaleka jediným, kdo se musí před Vánoci i jindy potýkat s finančními problémy. Podle výzkumu Akademie věd a Masarykovy univerzity s penězi těžko vychází dvě třetiny samoživitelů. Z údajů Českého statistického úřadu přitom vyplývá, že každá sedmá rodina s dětmi je neúplná.

epa TN.cz
Reklama