Publikováno 12. 1. 2018
Reakce přihlížejících

ROZBOR: Kruliš se při útoku na Zemana jen smál! Ostatní v šoku

Zdroj: TV Nova

První den voleb poznamenal pokus o útok na prezidenta Miloše Zemana. A zatímco někteří členové jeho ochranky zareagovali bezchybně, dalším reakce pořádně trvala. Ženy ve volební komisi ani Ivana Zemanová zase netušily, co se děje. A Zemanův poradce Kruliš se jen usmíval...

Krátce před třetí hodinou vešel prezident Miloš Zeman v doprovodu několika bodyguardů a svého týmu do volební místnosti na Lužinách. Někteří ochránci už čekali v rozích místnosti, jeden přímo před hloučkem novinářů, z něhož najednou vyběhla polonahá aktivistka.

 

Nejlepší reakci měl bodyguard, který stál za prezidentem. Ve chvíli, kdy Zeman stále věnoval pozornost své peněžence a vytahoval občanku, muž už ho chránil svým tělem a druhou rukou ženu odstrkoval. To jeho kolegovi, který čekal u stolu volební komise, trvalo asi dvě vteřiny, než zakročil. Ochránce, který stál u novinářů, ženu ani nestihl zadržet.

 

Video napadení prezidenta z jednoho úhlu:

 

Na ženu se postupně vrhli tři členové ochranky. Jeden z nich se pak vrátil, aby podepřel prezidenta, který po zákroku bodyguarda zavrávoval a spadl na stůl. Bez své hůlky nemohl Zeman dost dobře chodit, a tak ho ochránci cestou z volební místnosti museli podpírat.

 

 

15

GALERIE: Reakce při pokusu o útok na prezidenta Zemana

Zdroj: ČTK, TN.cz

Napadení Miloše Zemana u voleb - 2

Ivana Zemanová byla zděšením bez sebe

Hodnocení:

 

Zatímco Zeman vypadal, že ani netuší, co se děje, jeho manželka celému incidentu přihlížela se zděšením. Šok byl v její tváři vidět především v momentě, kdy to vypadalo, že se Ukrajinka na prezidenta vrhne. Ivanu Zemanovou nakonec z místnosti odvedl jeden z bodyguardů.

 

Video útoku na Zemana z druhé kamery:

 

 

To Vladimír Kruliš, zástupce šéfa hradního protokolu, si zřejmě z útoku na prezidenta moc nedělal. Po celou dobu, kdy žena Zemana ohrožovala i když se na ni vrhla ochranka, se jen usmíval. Těžko říct, jestli Kruliše, který se "proslavil" především nehodou v policejním BMW, tak zaujala ženina nahá hruď. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček zase všemu se soucitem ve tváři přihlížel z povzdálí.

 

 

Šokovaná byla také předsedkyně volební komise. "Co se děje?" ptala se s hrůzou v hlase, když bodyguardi útočnici likvidovali. Další členka komise chtěla asi prezidenta zachytit, když padal před ní směrem na stůl. Ruce ale napřáhla až několik vteřin poté.

 

Zemana po pokusu o útok odvedli z místnosti dva bodyguardi. Aktivistce, která i vleže anglicky křičela "Zeman, Putinova děvka", za zády zkroutil jeden z ochránců ruce. Trojice mužů ji pak vyvedla chvíli po prezidentovi a případ si převzala pražská policie.

epa TN.cz

Anketa

Jak jste spokojeni s výsledkem vašeho kandidáta?

Hlasovalo 34195 lidí.