Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.4. 2017 21:09
Středočeský kraj

Rozdávání kotlíkových dotací: Fronty a kupčení s pořadím

Zdroj: TV Nova

Přidělování kotlíkových dotací se ve Středočeském kraji zvrhlo ve skandál obřích rozměrů. Na místě se údajně kupčilo s pořadovými lístky. Případ už vyšetřuje policie.

Krajský úřad tvrdí, že dění na ulici nemohl nijak ovlivnit a nevylučuje, že se může příjem žádostí opakovat. Lidem napříč republikou se nelíbí, jak úřady mezi zájemce rozdávají stamiliony korun. Celkově jde v obou vlnách kotlíkových dotací dokonce o miliardy.

 

Někteří z těch, kteří byli ve čtvrtek svědky chaosu a údajného kupčení s lístky před středočeským hejtmanstvím, chtějí nápravu: "Podáme stížnost. To se podá, to si piště," ozývalo se z fronty. 

 

Úřad kritiku odmítá - údajný prodej pořadí na ulici nemohl nijak ovlivnit. Přesto ale nechce nechat nic náhodě. "Ředitelka krajského úřadu zadá procesní a personální audit, chce prověřit, jestli příprava a samotné přijímání bylo v pořádku," řekl tiskový mluvčí Pavel Lochař.

 

 

Je tak možné, že se celý proces přijímání žádostí bude opakovat. "Nechceme prozatím rušit výzvu na přidělování takzvaných kotlíkových dotací. To může udělat jenom rada středočeského kraje. Jestli o tom bude jednat zatím jasné není," dodal Lochař.

 

Kupčení s lístky určujícími pořadí zájemců dokonce řeší už i policie. "Oznámením o prodávání míst ve frontě zájemcům o kotlíkové dotace se zabýváme a toto oznámení jsme přijali. V tuto chvíli policisté zjišťují veškeré okolnosti a bude záležet, jestli se jedná o protiprávní jednání," řekl mluvčí policie Jan Daněk.

Nikol Kudrnáčová/ has TN.cz