Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.6. 2017 10:36
galerie nové přírůstky zoo

V Brně se radují! Velbloudí kluk a bizoní holka baví návštěvníky zoo

V brněnské zoo se narodil velbloudí kluk a bizoní holka
Zdroj: Zoo Brno, Roman Kočí

Návštěvníci brněnské zooologické zahrady se mohou těšit na nový přírůstek ve výběhu velbloudů, před pár dny se totiž dvouhrbé mamince Belle narodilo první velbloudí mládě. A život objevuje i nově narozená bizoní slečna, kterou je možné vidět u Indiánské vesnice.

Zoologická zahrada v Brně se raduje hned z několika nových zvířecích přírůstků najednou. K velbloudí slečně Valerii, která se narodila na konci dubna, přibyl nový klučičí "parťák". Mládě velblouda dvouhrbého (Camelus bactrianus) už zvědavě obhlíží terén.

 

110

GALERIE: V brněnské zoo se narodil velbloudí kluk a bizoní holka

Zdroj: Zoo Brno, Roman Kočí

V brněnské zoo se narodil velbloudí kluk a bizoní holka - 1

Hodnocení:

 

"Malé velbloudě se má čile k světu a návštěvníci ho uvidí v expozici spolu se zbytkem stáda," sdělila mluvčí zoo Gabriela Tomíčková s tím, že návštěvníci mají skvělou příležitost si mládě prohlédnout, protože je v bezbariérovém výběhu, takže ho od zvědavých diváků nedělí žádný plot.

 

 

Ale to není jediné mládě, které mohou návštěvníci obdivovat. "K dalším přírůstkům brněnské zoo patří bizon americký (Bison bison). Malá slečna se narodila samici Satině, otcem je samec Gemini," dodala Tomíčková.

 

Brněnská zoo má v současné době celkem 6 bizonů, dva samce a čtyři samice. Návštěvníci můžou tato majestátná zvířata vidět u Indiánské vesnice.

lud TN.cz

Diskuze

19.6. | 13:12 Roman Skala
1
Náhlasit nevhodný komentář
Pozdě. Zdá se mi, že velbloudě je Trhnisimu nápadně podobné.
19.6. | 12:04 Radek Trnovec
2
Náhlasit nevhodný komentář
Chtěl bych varovat Brněnské ZOO před útokem Trasimiho.Na malého zubra to si asi netroufne ale ten velbloudem,ten toho úchylaka lákat bude.POZOR NA TRASIMIHO!!!
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme