Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.4. 2018 11:40
smrt, nebo život? padl verdikt

Roztrhal mámu a syna, lidé chtěli Chica zachránit! Úřady rozhodly

Pes Chico
Zdroj: Profimedia
Pes Chico roztrhal majitelku i jejího syna, podle lidí měl ale dostat druhou šanci.

Navzdory usilovným snahám statisíců lidí zachránit psa Chica, který na začátku dubna v německém Hannoveru roztrhal ženu (52) a jejího syna (27), se úřady rozhodly psa nechat utratit. Podle radnice bylo toto řešení tím jediným možným.

"Nechte Chica žít!" - takový byl název petice, pod kterou se podepsalo téměř 290 tisíc lidí. Vznikla jako reakce na rozhodnutí německých úřadů nechat utratit psího zabijáka, který v Hannoveru roztrhal svou majitelku (52) a jejího syna (27).

 

Ačkoli to zpočátku vypadalo, že akce aktivistů by mohla mít šanci na úspěch, na základě výsledků pitvy dvou mrtvých se úřady za původní rozhodnutí postavily. Psa nechaly utratit, informuje portál Spiegel. Podle mluvčího města Uda Möllera bylo usmrcení Chica vzhledem k jeho agresivitě jediným možným řešením.

 

S tím ale aktivisti nesouhlasí. Stafordshirský teriér si podle nich zasloužil druhou šanci už proto, že k agresi ho vychovala majitelka. Ta si Chica pořídila před osmi lety jako obranu před svým bývalým manželem, který ji v roce 2005 napadl sekerou a tehdy zrovna vyšel z vězení. Tvrdila, že měla strach o život svůj i dětí.

 

 

Psa držela doma v kleci a i když sociální pracovníci došli k názoru, že zvíře je vycvičené k nelítostnému boji, veterinární inspekce nebezpečného psa majitelce ponechala. A to i přesto, že ho příliš nezvládala.

 

Těla Lezime K. a jejího syna Liridona (27) našli hasiči celá od krve. Od začátku podezírali ze smrti dvojice agresivního psa, pitva nakonec jejich podezření potvrdila. Chico opravdu zabíjel, navzdory usilovným snahám lidí tak byl utracen.

 

Jak byste se v citlivé otázce (ne)utracení psa rozhodli vy? Hlasovat můžete v anketě zde.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak (ne)vybírat psa: Drsný příběh, který vám otevře oči
Chcete psa? Vyberte vhodné plemeno

lud TN.cz
Reklama