Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 4. 2017
Střepiny

Rozvod Británie s Evropskou unií: Jak se dotkne nás Čechů?

Zdroj: TV Nova

Zabalit si v Česku raneček a odjet pracovat do Velké Británie nebude rozhodně vůbec jednoduché. Volný pohyb osob leží Britům v žaludku tak, že byl jedním z hlavních důvodů, proč řekli Britové Evropské unii ne.

Nejvíce by to postihlo brigádníky jako pokojské, číšníky, stavební dělníky nebo ty, kteří by chtěli pracovat na zemědělských farmách. Naopak vysoce kvalifikovaným pracovníkům jako třeba IT experti zřejmě nic takového nehrozí. Britové si prostě budou vybírat, což teď nemohou, alespoň co se týče obyvatel unie.

 

Stopku Velká Británie zřejmě nedá au pair programům. Na ostrovech mají dlouhou tradici a Češky tam mohly vyjíždět i když Česko v unii ještě nebylo.

 

 

Českým studentům, kteří budou chtít na některou z britských univerzit, už nebudou stačit jen znalosti a odhodlání. Budou zřejmě potřebovat i hodně tučné konto. Jako obyvatelé unie teď platí podstatně nižší školné než cizinci ze zemí mimo unii.

 

Jednání o nových poměrech mezi rozvádějícími se manželi teprve odstartují. V zájmu obou je, aby snubní prsteny nezahodili, ale pokusili se je přetavit na slabší kroužky. Na kroužky, které by značily, že manželství sice skončilo, ale přátelství pokračuje.

 

Jizvy zůstanou, o tom nikdo nepochybuje a ponese si je i Česká republika. Důležité ale je, aby to nebyly otevřené rány. Oba manželé se totiž budou i po faktickém rozvodu potřebovat.

TN.cz/vem

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.4. | 16:40 sigr
4
Inu, je na čase si přiznat že celá EU. uvařila v záchodové míse svěcenou vodu.
4.4. | 19:57 jan hrabalek
-1
myslím si že každý stát,který to uzná za vhodné a chtěl vystoupit tak ať jde je ...
4.4. | 19:57 jan hrabalek
-1
Náhlasit nevhodný komentář
myslím si že každý stát,který to uzná za vhodné a chtěl vystoupit tak ať jde je to jeho právo a ne že mu bude různě vyhrožováno vykřikujeme o demokracii,ale vždy jen pro nás ti druzí ať drží klapačku
4.4. | 18:39 Štefan Nemeth
1
Náhlasit nevhodný komentář
Mne se to teda nijak nedotkne a Britům fandím i v tom, aby Londýn získali zpět a bez mešit.
4.4. | 18:16 Alois Adamec
4
Náhlasit nevhodný komentář
Bude problém,až přestanou Britové vyplácet dávky přistěhovalým nepracujícím lidem co pouze natahují ruce.Budou se vracet zase do Čech a zase natahovat ruce na dávky na byty na všechno.
4.4. | 18:09 Roman Skala
1
Náhlasit nevhodný komentář
Obávám se, že většině Čechů leží jak EU, tak Británie v rektální oblasti.
4.4. | 16:40 sigr
4
Náhlasit nevhodný komentář
Inu, je na čase si přiznat že celá EU. uvařila v záchodové míse svěcenou vodu.