Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 10. 2017
hurikán Ophelia

Rudé nebe vyděsilo Angličany. Mysleli, že jde o apokalypsu

Zdroj: Enex

V pondělí ráno se nebe nad většinou Velké Británie zabarvilo do ruda. Zvláštní úkaz má na svědomí hurikán Ophelia. Ten přivál prach a písek ze středozemního pobřeží a zajistil mlhavě rudé nebe. Úkaz by měl během dne zmizet.

Lidé z jižního pobřeží Velké Británie zaznamenali rudé nebe již v ranních hodinách, později se úkaz rozšířil i na sever a děsil obyvatele Anglie.

 

"Trocha prachu může pocházet i z požárů z Portugalska. Ale většina je obyčejný prach, který se zvířil hurikánem," uvedl doktor Dave Reynolds pro Manchester EveningNews.

 

"Slabší a studenější část hurikánu ráno zasáhla jih Británie jen lehce. Což znamenalo nedostatek srážek, které by prach odstranily," dodal.

 

 

Silnější vítr zasáhl Británii až v odpoledních hodinách a změnil barvu oblohy. Spolu s rudou září zaznamenali obyvatelé Británie i silný zápach plastů, především v oblasti Plymouthu.

 

"Bylo to děsivé, nebe se zbarvilo do ruda, foukal silný vítr a začala vypadávat elektřina. Mysleli jsme, že jde o apokalypsu a přijde konec světa, popsali čtenáři portálu Daily Mirror.

 

Apokalyptický úkaz zaznamenala i čtenářka TN.cz, která žije v Doncasteru a podělila se o své video z dnešního rána.

 

kik TN.cz