Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 10. 2016
Řinčení zbraněmi

Rusko cvičně evakuovalo miliony lidí, Britové přesouvají vojáky

Zdroj: YouTube.com

Rusko na začátku října provedlo velké cvičení civilní obrany. Cvičně při něm evakuovalo 40 milionů lidí, nasadilo 200 tisíc záchranářů a použilo při tom 50 tisíc vozidel! Na vyostření vztahů mezi Západem a Východem reagují také Britové, kteří pošlou své vojáky do Estonska.

Ze záběrů, které z ruského cvičení získala britská média, jde strach. Zachycují muže v ochranných oblecích, jak cvičí záchranné operace v zamořených oblastech, nebo hlavně mladé lidi, jak se učí pomáhat zraněným vrstevníkům.

 

Velké cvičení civilní obrany trvalo čtyři dny. Evakuaci si při něm cvičeně vyzkoušelo 40 milionů lidí. Šlo o největší cvičení civilní obrany od konce studené války. Předcházela mu prohlášení Kremlu, že Západ chce proti Rusku použít jaderné zbraně, a následovalo odhalení nové ruské balistické rakety, která má potenciál zničit území o velikosti Francie.

 

"Hlavním cílem cvičení bylo vyzkoušet si organizaci a řízení civilní obrany během krize a ověřit připravenost lidí na všech úrovních k civilní obraně a zvládání všech přírodních anebo člověkem způsobených katastrof," citoval britský web Daily Express mluvčího ruského ministerstva pro zvládání mimořádných situací.

 

 

Rusko provedlo ještě jedno významné opatření. Atomové kryty pod městem byly rozšířeny a vybaveny tak, aby se v nich mohlo schovat všech více jak 12 milionů obyvatel města. Agentuře RIA Novosti to potvrdil náměstek ministra pro mimořádné situace Andrej Miščenko.

 

Na Západě se tak obávají, že se Rusko připravuje k preventivnímu útoku. Prvním cílem by se jistě staly pobaltské státy, kde stále ještě žije silná ruská menšina. Na to teď reaguje Velká Británie, která se rozhodla poslat do Estonska vojenskou jednotku.

 

Britský ministr obrany Michael Fallon uvedl pro list Daily Mirror, že země do Estonska pošle dohromady 800 vojáků, dronů a tanků a to v průběhu příštího jara.

 

 

"Ačkoliv opouštíme Evropskou unii, budeme se ještě více snažit zajistit bezpečnost východních a jižních států NATO," citoval Daily Mirror Fallona. Krom toho do východní Evropy pošle Královské letectvo svou chloubu, víceúčelové letouny Eurofighter Typhoon, které budou na podporu Turecka hlídkovat nad Černým mořem. Startovat budou ze základen v Rumunsku.

 

Do východních států NATO by se měli přesunout vojáci také z dalších zemí. Po anexi Krymu chtějí Spojené státy v této oblasti udržovat čtyři bojové skupiny po 4 tisících lidech. Ty kromě Američanů povedou právě Britové a pak také Němci a Kanaďané. Přispět vojáky slíbili třeba Francouzi, Dánové nebo Italové. Jednotky by měly být nasazeny v Polsku, Litvě, Estonsku a Lotyšsku.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Strachy nebudete dýchat: V lese potkal ducha vojáka ze středověké bitvy

ZEŠÍLELI? Severní Korea ´bombarduje´ nepřátele na jihu šílenými balíčky! Co obsahují?

vbo TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.10. | 18:35 skeptikus
8
..a o zmrdech cigánskejch v Žatci bordel dělajících opět diskutovati zakázáno ...
27.10. | 19:00 Vaclav Hacha
-7
Rusové se jasně připravuji na III světovou válku. Putin je šilenec podobný ...
14.2. | 09:52 Štefan Nemeth
0
Náhlasit nevhodný komentář
satanastatavas, ty krátkozraký b.be, zeptej se Ukrajinců jak se jim líbí pod ruskou ochranou a zajdi se podívat do Luhansk či Doněck jak tam vypadá ta tvoje milovaná ruská ochrana.
28.10. | 13:25 satanastatavas
0
Náhlasit nevhodný komentář
trasitko--mam to do Prahy daleko..nemohl bys mi jeden ten metal poslat? Ty jich mas urcite plnou bundu, jeden ani nedpoznas! Nebud skrta! Ja te za odmenu tady unas prestanu pomlouvat! Mimochodem Zeman dava metaly jen tem, co si je za
28.10. | 10:13 satanastatavas
1
Náhlasit nevhodný komentář
A potom,že se Putin připravuje válku.Jsou i takový tupci kteří tomu ještě veri..
28.10. | 10:12 satanastatavas
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tu verbez zapadackou neprejde chut na poklady Ruske zeme a budou tak dlouho provokovat az to vypukne..A pak je Buh chran..Rusko nikdy valku neprohralo a neprohraje..Diky za kazde nove rano pod Ruskou ochranou!
28.10. | 10:10 satanastatavas
1
Náhlasit nevhodný komentář
No, jasne, Putin pripravuje valku, on ma vsude po svete zakladny, on porad harasi zbranemi, od 40tych let napada jednu zemi za druhou..Boze, Boze,,jak muzou vymyty mozkovna behat po svete..Asi taky jednu valku potrebujou prozit, pak budou placat neco jineho..Pokud preziji, ocemz pochybuji.
28.10. | 09:59 Tony
0
Náhlasit nevhodný komentář
A potom,že se Putin nepřipravuje válku.Jsou i takový tupci kteří tomu ještě fandí.
28.10. | 09:31 satanastatavas
1
Náhlasit nevhodný komentář
Kde se skrizila opice Kramnovrah a Tasmanskej Tigr Strasimi ze se znich vyrodil smradlavej Hacha-Hitlerovo bracha? Ktrej znich je samec a kterej samice? Nebo jsou oba hermafroditi? Blby jsou priblizne stejne, jeden vic nez druhej!
28.10. | 09:18 satanastatavas
2
Náhlasit nevhodný komentář
A tahle verbez telenovelova potrebuje do prace jako sul..Takovejch komediantu se vsude vali haldy. Vcetne Strasitka!.Hloupi, osklivi. lini ale ukecani..Vy potrebujete lopaty a budovat dalnice az pojedu na Moravu at nemusim kodrcat po tankodromu a--dal nic!
28.10. | 09:14 satanastatavas
3
Náhlasit nevhodný komentář
Vsechna ta verbez komediantska s nami sehrala divadlo v 89 a namazala med kolem huby..Ted je med davno slizanej a zbyla jen horka pachut potom, cim jsme to predstaveni zaplatili..Vzpomenme ze zadny ze skutecnych umelcu se toho podvodu neucastnil..Pouze telenovelovy komedianti.
28.10. | 08:46 onyksx
2
Náhlasit nevhodný komentář
Někteří naši Chazarští politici, herci a vojáci jsou možná i vzdělaní, mají moc, vysoké platy, posty a přesto potřebují, aby se naše země ocitla v záhubě. Dobře si je musíme zapamatovat a po 3 světové válce, která už začala s nimi zůčtovat, za to šílené neštěstí, do kterého nás zavlekli.