Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.10. 2017 18:29
plán přípravy

Rusko testovalo mezikontinentální střely! Jedné z nich se říká Satan

Zdroj: APTN

Ruská armáda ve čtvrtek zahájila sérii testovacích startů mezikontinentálních raket z ponorek na Dálném východě, ze strategických letounů a z armádního kosmodromu Pleseck. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany, podle kterého šlo o součást plánu bojové přípravy strategických sil.

V Rusku testovali balistické střely a nukleárnáí rekaty. Podle deníku Daily Mail prošla testem i raketa s oficiálním jménem RS – 28 Sarmat, která má také přezdívku Satan 2. Podle oficiálních údajů je Satan schopen vyvinout rychlost sedm kilometrů za vteřinu a dokáže uletět přes 10 000 kilometrů.

 

Střela je schopna nést čtyřiceti megatunovou hlavici, která by byla asi dva tisíce krát silnější než atomové bomby svržené na Hirošimu a Nagasaki v roce 1945. Satan 2 by údajně dokázal zničit obrovskou pluchu, například o velikosti Texasu. Putin novým Satanem nahradil starší model.

 

 

 

Ruská armáda do cvičení zapojila například strategické bombardéry Tupolev-160, Tupolev-85MS a Tupolev-22M3. Ty měly dopadnout taktéž do oblasti Kura na Kamčatce dále pak do oblasti Pemboi v Komiské republice severovýchodně od Mosky a do oblasti Terekty v sousedním Kazachstánu.

 

Zpráva ruského ministerstva obrany se nezmiňuje o tom, jak byly cvičné raketové střelby úspěšné. Mezikontinentální balistické rakety testuje armáda pravidelně.

ham TN.cz
Reklama