Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 9. 2017
Střílel při výcviku

Ruský voják zastřelil tři kolegy, včetně důstojníka! Je na útěku

Voják
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Ruský voják začal v Amurské oblasti střílet na členy své jednotky! Nejméně tři lidi zabil, včetně jednoho důstojníka. Dalšího vojáka postřelil, ten by ale neměl být v ohrožení života. Střelec je na útěku.

Ruské úřady oznámily, že jeden z vojáků začal na svou jednotku střílet během výcviku. Stalo se tak nedaleko města Bělogorsk v Amurské oblasti. Zabil dva vojáky a jednoho důstojníka, informoval portál rt.com.

 

"Další voják byl zraněn, teď leží v nemocnici," citoval prohlášení místního úřadu ruský portál. Střelec z místa činu utekl, pátrají po něm desítky policistů i vojáků. Voják měl navíc ukrást kulomet a desítky nábojů.

 

Úřady zvýšily bezpečnostní opatření ve školách, nemocnicích, úředních budovách a dalších důležitých zařízeních. Zároveň vyzvaly obyvatele, aby zalarmovali policii, pokud potkají "podezřelého ozbrojeného muže ve vojenské uniformě". Identitu střelce úřady nezveřejnily.

 

 

Amurská oblast se nachází asi 8000 kilometrů východně od Moskvy, na březích řek Amur a Zeja. V Bělogorsku, který leží nejblíže výcvikovému táboru, žije asi 70 tisíc lidí.

epa TN.cz