Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 5. 2017
nečekaný nález

Rybník skrýval čtyři utopená auta. Asi se jich tam zbavili zloději

Zdroj: TV Nova

Čtyři osobní auta vylovili potápěči spolu s hasiči a policií z rybníku Kozí Becírek v Orlové na Karvinsku. Auta byla pod vodou pravděpodobně už delší dobu. Zatím není jasné, proč se chtěl aut někdo zbavit. V jednom z nich se ale našla měnička mincí.

Favorit, opel, mazda a stará škodovka - to jsou vraky, které policejní potápěči spolu s hasiči vytáhli z rybníka Becír na Orlovsku. "O jejich existenci jsme se dozvěděli od amatérských potápěčů," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

 

Potápěči auta objevili včera. Chtěli prozkoumat dno rybníka, ale když se potopili do hloubky čtyř metrů, ucítili ropu. Pak je čekalo překvapení - narazili na vraky aut. Potom už policejní potápěči vytahovali na břeh jedno za druhým.

 

Možným vysvětlením je, že šlo o vozy, kterých se chtěli jejich majitelé jednoduše a levně zbavit. Podle místních ale zřejmě někdo za sebou maskoval stopy. Nepočítal ovšem s tím, že každoročně rybník čistí potápěči.

 

 

Auta byla kradená."Tři z těchto vozidel byly v databázi pátrání po vozidlech. Z let 2007 a 2008," dodala mluvčí Zlatuše Viačková. Ostatky těl naštěstí pod hladinou nebyly, v ohořelém favoritu ale policisté našli záhadnou věc. "Byla to měnička peněz," řekla policejní mluvčí.

 

Majitelé si budou moci svá - kdysi pojízdná - auta vyzvednout. Otázkou zůstává, kdo je tam potopil a jak spolu souvisejí.

tn.cz / gar