Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 4. 2017
přehled co nás čeká?

Rychlejší výstavby, slevy na děti: Sněmovnou prošly tyto ZÁKONY!

Zdroj: TV Nova

Poslaneckou sněmovnou tento týden prošlo ve třetím čtení hned několik zákonů, které výrazně ovlivní život Čechů. Vyšších slev na dani se dočkají rodiny s dětmi, jednodušší má být i získání stavebního povolení.

Stavební povolení

 

Zjednodušit a zrychlit povolování staveb má novela zákona, kterou poslanci schválili ve středu. Zákon má sloučit územní a stavební řízení s posuzováním vlivu na životní prostředí - vše by tedy zastřešoval jeden úřad. To by mělo znamenat i méně papírování. Novinka se má týkat jak stavby bytových jednotek, tak dálnic a rodinných domků.

 

 

Pokud máte zahradu, radost vám jistě udělá i fakt, že nově nebude nutné stavební povolení pro bazény, kůlny nebo skleníky. Poslanci schválili také návrh výboru pro veřejnou správu, který má zlevnit výstavbu vinných sklepů. Pokud návrh schválí Senát, poputuje k podpisu prezidenta.

 

Co ještě Sněmovna schválila, čtěte na další stránce.

 

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.4. | 20:05 rexrothak
2
Nic proti výstavbě,ale kontrola budování cizáckých kolonií bude?
5.4. | 20:16 pichav
-2
Z TECH CLANKU NA DILY !!!! BUDE ZANEDLOUHO !!!! NEKONECNA ULICE !!!! JE TO ASI ...
5.4. | 22:35 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
To jsem zvědavý, jakou šviňárničku si tam páni poslanci schovali, že to prošlo tak podezřele rychle!!
5.4. | 21:30 hoho13
0
Náhlasit nevhodný komentář
¨No bezva, takže dnes tupouni odtržení od reality schválili to, že si na dítě z daní odečtu o 2400,- víc, ale jaksi nechápou , že mě při tom oškubou o 200 000,- .. díky socialismu sobotky a babiše - nechápu jejich voliče - socky
5.4. | 20:16 pichav
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Z TECH CLANKU NA DILY !!!! BUDE ZANEDLOUHO !!!! NEKONECNA ULICE !!!! JE TO ASI PIJAR !!!! PRAVE NA ULICI S ORDINACI !!!!
5.4. | 20:13 pichav
-1
Náhlasit nevhodný komentář
TAK DETI VE SLEVE !!!! MELY BYT UZ DAVNO !!!! ZA PRVE LIDI JSOU NA SLEVY UZ NAVYKLI A ZAVISLI !!!! A BEZ SLEVY NEBEROU NIC !!!!! A ZA DRUHE TA KVALITA DETI !!!! SLA PRUDCE DOLU !!!! A JE STALE HORSI !!!! DETI JSOU PROSTE ZMETCI !!!! BEZ SLEVY SE JICH PRODEJCI ZA CHVILI NEZBAVI VUBEC !!!! BEZ KOZ
5.4. | 20:05 rexrothak
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nic proti výstavbě,ale kontrola budování cizáckých kolonií bude?