Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 6.11. 2017 20:49
viděl umírat rodinu

Ryland (5) přežil masakr v Texasu. Útočník ho střelil čtyřikrát

Zdroj: TV Nova

Malého Rylanda Warda našla jeho teta Leslie, jak leží v agonii před kostelem. Útočník ho během střelby v texaském kostele trefil čtyřikrát. Chlapec navíc během střelby viděl umírat svou matku a sestry.

Leslie Wardová slyšela střelbu z kostela a okamžitě přispěchala na pomoc. Ke své hrůze před kostelem našla ležet synovce Rylanda. Toho trefil útočník celkem čtyřikrát. Do břicha, slabin a do ruky.

 

"Bylo to hrozné, byly tam těla všude, ale nezajímalo mě to. Jediné, co mě zajímalo, byla moje rodina," uvedla Leslie pro New York Daily News.

 

Ryland byl podle ní při vědomí, ale nemluvil. Z kostela ho vynesl manžel Leslie, Michael Ward. Chlapec byl letecky přepraven do nemocnice, kde byl okamžitě operován. Podle příbuzných je ve stabilizovaném stavu.

 

Chlapcova matka Joann a sestra Brooke (5) zemřely na místě. Další sestra Emily (7) zraněním podlehla po převozu do nemocnice. Nejstarší sestra Rihanna (9) jako zázrakem utekla poté, co jí kulka sestřelila z obličeje brýle.

 

Joann se snažila ochránit své děti a nejstarší Rihannu zachránila tím, že ji odstrčila na zem. Ostatní děti se jí bohužel zachránit nepodařilo.

 

 

Masakr si vyžádal celkem 26 obětí. Kromě rodiny Wardových byla mezi oběťmi i Crystal Holcombeová, která byla v osmém měsíci těhotenství. S ní zahynuly i její tři děti.

 

Střelec Devin Patrick Kelley byl nalezen policí mrtev ve své dodávce. Podle posledních informací se zastřelil. Kelley byl vojákem jednotek Air Force. V roce 2012 byl však soudně zbaven funkce. Podle soudu totiž ohrožoval vlastní děti.

kik TN.cz