Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.11. 2017 15:30
vážný úraz

S dítětem se utrhla houpačka! Nehoda poznamená celé město

Na hřišti se utrhla prolézačka, chlapci amputovala prsty
Zdroj: TV Nova

Minulý týden se na hřišti družiny jedné z benešovských základních škol zranil malý chlapec. Zřítila se s ním houpačka a vážně mu poranila levou nohu. Nehoda vyvolala obavy, aby se podobný případ neopakoval. Starosta města vyjádřil lítost nad incidentem a žádá doklady o revizi u všech prolézaček ve městě.

"O nešťastné události jsem byl informován a je mi to velmi líto. Jsem otec dvou synů a děda dvou vnuček, z toho důvodu si myslím, že si dokážu naprosto reálně představit pocity rodičů chlapce, jejich obavy a strach. A to nemluvím o pocitech a strachu dítěte, kterému se stane úraz v prostředí, kde nejsou bezprostředně 'po ruce' rodiče," řekl starosta města Petr Hostek.

 

"Proto si myslím, že bychom se měli jako město, tedy jako zřizovatel, ale hlavně jako lidé, k této nešťastné události postavit čelem a nedělat, jak se tak říká, kolemjdoucí," dodal starosta.

 

Vedení Benešova se nyní zaměří na to, aby se podobný úraz neopakoval. Starosta se ani "nebude bránit případnému uzavření hřišť na území města kvůli prověření všech herních prvků".

 

 

Město oslovilo mateřské školy, aby předložily revizní a kontrolní zprávy k jednotlivým prolézačkám na svých hřištích. "Vedení města se bude zabývat tím, zda byly provedeny všechny revize a kontroly v řádných termínech," vysvětlil starosta s tím, že chce elimininovat riziko podobných úrazů. "Nešťastným náhodám zabránit nemůžeme, ale pokud můžeme cokoliv udělat pro prevenci, velmi rádi to uděláme," dodal Hostek.

 

K nehodě došlo na školním hřišti minulý týden. Na místo byla okamžitě přivolaná záchranka. "U dítěte školního věku došlo k vážnému poranění horní končetiny a po poskytnutí nezbytné péče bylo záchranáři přepraveno do Thomayerovy nemocnice," upřesnila mluvčí záchranky Petra Effenbergerová.

Reportáž o nehodě

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

STRAŠNÉ: Dívka (†11) zemřela po pádu z atrakce v zábavním parku! Byla na výletě se školou

DĚSIVÉ VIDEO: Dívka v zábavním parku sklouzla z atrakce a visela 25 metrů nad zemí! Co následovalo?

Jaká jste matka? Dítě na obrázku ohrožuje 11 věcí - najdete je všechny?

ham TN.cz
Reklama