Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 1. 2018
Poslední rozloučení

Detaily pohřbu Mariána Labudy: Herce uctí na oblíbeném místě

Marián Labuda
Zdroj: Profimedia
Marián Labuda zemřel po kolapsu v pátek 5. ledna

Zpráva o smrti herce Mariána Labudy šokovala celé Slovensko i Česko. Slovenské národní divadlo teď zveřejnilo detaily posledního rozloučení. Uskuteční se v pátek 12. ledna v Sále činohry.

"Poslední rozloučení s panem Mariánem Labudou bude v pátek 12. ledna od 11:00 v Sále činohry v nové budově Slovenského národního divadla v Pribinově ulici v Bratislavě," informovalo divadlo na svých webových stránkách.

 

Labuda byl dlouholetým členem činohry Slovenského národního divadla, a tak se s ním jeho kolegové i rodina chtěli rozloučit právě tam. Hrál ale i na dalších divadelních prknech - jak na Slovensku, tak v Česku.

 

Češi znali Labudu hlavně díky roli pana Pávka v komedii Vesničko má, středisková. Objevil se ale i v desítce jiných filmů, včetně snímku Konec starých časů nebo Obsluhoval jsem anglického krále. Získal také Českého lva.

 

 

Třiasedmdesátiletý herec zemřel po kolapsu v pátek 5. ledna. Nastupoval do auta, když najednou ztratil vědomí. Ani rychlý zásah jeho manželky Vierky, kolemjdoucího muže a následně záchranářů už ale nedokázal Labudu oživit.

 

V posledních letech se herec potýkal se zdravotními problémy. Trpěl cukrovkou, nadváhou a vysokým krevním tlakem. V roce 2012 zkolaboval, tehdy ale rodina tvrdila, že nešlo o nic vážného. Další kolaps přišel před dvěma lety, tehdy se dokonce spekulovalo o mrtvici. Zemřel v bratislavské nemocnici.


Podívejte se na reportáž TV Nova o Labudově smrti:

 

epa TN.cz
Reklama