Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.9. 2016 20:59
Zvrhlík

S mladíkem (17) sháněl nezletilé prostitutky, teď mu hrozí 12 let

Zdroj: TV Nova

Až 12 let ve vězení hrozí muži, který i za pomoci 17letého mladíka sháněl nezletilé dívky k provozování prostituce. Jedné z nich bylo dokonce pouze 14 let. Rodiče děvčat o tom neměli tušení, naštěstí kriminalisté zasáhli dřív, než svůj plán dokončili.

Obžalovaný si sám s internetem a sociálními sítěmi příliš nerozuměl. Tak "náborem" pověřil sedmnáctiletého mladíka. Ten si měl vytipovat a pak i k prostituci přesvědčit nezletilé dívky. Podle policejní mluvčí jim sliboval 10 až 20 tisíc korun.

 

Jedenáct dívek mladších osmnácti let, a v jednom případě dokonce pouze čtrnáctiletá dívka, nakonec v rukách mužů, kterým se líbí nedospělé dívky, neskončilo. Některé nakonec odmítly samy, další chtěl mít hlavní pachatel nejprve pro sebe a až pak by je prodával dalším klientům. Naštěstí to nestihl. Skončil totiž ve vězení za další zločiny.

 

Když kriminalisté obchod s dívkami rozkryli , přišlo se i na to, že 39letý muž se pokusit znásilnit matku svého komplice. Mladšímu z pachatelů, vzhledem k jeho věku, hrozí maximálně šestileté vězení, staršímu až dvojnásobek.

 

"Obchodování s lidmi, pokus o znásilnění, pohlavní zneužívání, ohrožení mravní výchovy mládeže," vypočítává policejní mluvčí Hana Klečalová, čím vším se muž provinil.

 

 

 

S podobnými zločinci se policisté setkávají stále častěji. Zvrhlíci většinou shánějí své oběti právě přes internet. Mladé dívky se prý nechají snadno zmanipulovat. Podle psychologa Jana Laška je k tomu vede vidina snadného výdělku, dívky se díky tomu cítí slavné, a chtějí se předvádět před vrstevníky.

 

Apel na rodiče, aby kontrolovali, co a komu jejich děti po internetu posílají, je rozhodně na místě. Stačí jedna fotka nebo video a zločinci mají v ruce zbraň, pomocí které dokážou dítě vmanipulovat tam, kam potřebují.
 

vbo, Filip Pultar TN.cz