Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 14.12. 2016 09:17
dostal trest

Sápal se po pistoli a chtěl zastřelit Trumpa! Mladík (20) půjde sedět

Sandford a Trump
Zdroj: Profimedia

Brit Michael Sandford (20) se natahoval po pistoli s jediným cílem - zabít Donalda Trumpa. Na červnovém předvolebním shromáždění v Las Vegas způsobil pořádný rozruch, teď půjde za své opovážlivé a nebezpečné chování na rok a den za mříže.

Trump stál zrovna na pódiu, když se mladík pokusil připravit policistu o zbraň. Záměr mu ale nevyšel a 20letý Michael Sandford skončil v poutech.

 

Později se přiznal, že jeho cíl byl jediný - zabít realitního magnáta kandidujícího na prezidenta Donalda Trumpa. Aby měl jistotu, že Trump nepřežije, o den dříve ještě zašel trénavat střelbu na cvičiště, informuje BBC.

 

 

Za pokus o vraždu dostal Sandford roční trest odnětí svobody. Jeho obhájci totiž upozornili, že mladík trpí duševní poruchou a depresemi, při činu prý navíc nebyl při smyslech.

 

Trest je o šest měsíců kratší, než žádala obžaloba, mimo jiné i proto, že soud do trestu započítal dobu strávenou ve vazbě a přihlédl i k jeho dvouměsíčnímu dobrému chování. "Lituje toho, co udělal," je přesvědčená jeho matka. A stejného názoru byl i soudce James Mahan. "Nemyslím si, že byste v srdci choval zášť," prohlásil.

 

Podívejte se na reportáž o chystaném atentátu

lud TN.cz