Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2017 07:26
neskutečný souboj

Sedmimetrový had v Indonésii málem ukousl muži celou ruku

Sedmimetrová krajta málem ukousla muži ruku
Zdroj: Profimedia

Poměrně netradiční příběh o pomstě v Indonésii obletěl svět. Ohromnému hadovi se nelíbilo, že na něj někdo sahá a na muže, který se ho snažil posunout, zaútočil. Za pomoci vesničanů se podařilo obřího plaza zabít, lidé si na něm potom pochutnali.

Podle portálu IFLScience se sedmimetrová krajta mřížkovaná válela na silnici a blokovala provoz v provincii Riau. K místu dojel i Robert Nababan (37), který se rozhodl, že líného plaza ze silnice vystrnadí.

 

Naneštěstí se ohromnému hadovi ze silnice nechtělo, Nababanovi tak nezbylo, než ho odtlačit silou. Dotek se ale krajtě moc nelíbil, proto se po muži ohnala, zakousla se mu do ruky a okamžitě se kolem něj obtočila.

 

"Zkoušel jsem ho chytit. Kousl mě do ruky, chvíli jsme spolu bojovali," uvedl zraněný Nababan v nemocnici, úspěch ale podle portálu Eveningstandard neměl.

 

Krajty sice nejsou jedovaté, i tak ale mohou představovat smrtelné nebezpečí. Člověk sám nemá moc možností, jak povolit stisk zvířete a osvobodit se. Naštěstí pro zraněného muže se ale za pomoci vesničanů podařilo krajtu sundat.

 

 

Lidé obřího hada zabili a naposled bylo jeho tělo viděno rozporcované na jednom z dvorků místní vesnice.
 

klma TN.cz