Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2018 12:54
Personální změna

Šéf pražské policie končí. Dřív se zastal vyšetřovatele Čapího hnízda

Miloš Trojánek
Zdroj: Profimedia

Ředitel pražské policie Miloš Trojánek odchází z funkce. Své rozhodnutí prý oznámil už jak kolegům, tak nadřízeným. Trojánek na sebe upozornil loni, když se výrazně zastal vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila.

O tom, že Trojánek jako šéf policistů v metropoli končí, informoval portál Neovlivní s tím, že Trojánek už vše oznámil kolegům i nadřízeným.

 

"Tuto informaci nebudu jakkoli komentovat, obraťte se na kolegy z policejního prezidia, do jejichž kompetence personální otázky spadají," řekl na dotaz TN.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Podle mluvčího policejního prezidia Jozefa Bocána chce Trojánek z Prahy odejít na Vysočinu. Policejní prezident Tomáš Tuhý jeho žádosti nejspíš vyhoví.

 

"Nejprve se však chci osobně setkat se zástupci vedení pražské policie a také krajského ředitelství na Vysočině. Setkání se uskuteční v příštím týdnu, krátce po mém návratu ze zahraniční služební cesty“, uvedl Tuhý.

 

Trojánek by tak policistům z Vysočiny mohl velet už od června, místo krajského policejního ředitele je totiž momentálně volné. "O definitivním rozhodnutí a také o tom, kdo bude případně pověřen vedením Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, budeme veřejnost ve správný čas informovat," slíbil Bocán.

 

Miloš Trojánek na sebe výrazně upozornil loni v srpnu, když se důrazně postavil za svého podřízeného Pavla Nevtípila, vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo.

 

 

To vše poté, co Andrej Babiš, který je jedním z vyšetřovaných, mluvil o tom, že vyšetřování je na objednávku. "Jsem nepříjemně překvapen snahou některých jednotlivců, kteří se snaží celé prověřování této kauzy zpochybnit a zpolitizovat. Proti tvrzením, že pražská policie v této věci pracuje na jakousi politickou objednávku, se důrazně ohrazuji," uvedl mimo jiné Trojánek.

 

Zdůraznil, že policisté jsou apolitičtí a odmítl, že by stíhání bylo jakkoli načasované, aby ovlivnilo výsledky voleb. "Vyšetřovatel kauzy Čapí hnízdo patří mezi nejzkušenější pracovníky odboru hospodářské kriminality. Osobně si ho za jeho profesionalitu a vysoké pracovní nasazení nesmírně vážím a má mou plnou důvěru," zastal se loni v srpnu Trojánek Nevtípila.

pez TN.cz