Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2017 20:33
souboj o ženu

Senior (69) podřízl soka v lásce popelníkem. Odsedí si 11 let

Zdroj: TV Nova

Jedenáct let vězení si má odsedět senior (69) z Havířova za napadení jednoho z hostů v baru. Zaútočil na něj střepem z popelníku. Zraněný muž si ponese doživotní následky. Důvodem útoku měla být žárlivost.

Napadený skončil v kaluži krve a ponese si z útoku doživotní následky. Tak loni v září vyvrcholil souboj o ženu mezi devětašedesátiletým seniorem a třiapadesátiletým mužem. Oba posilněni alkoholem se do sebe pustili nejprve rukama, ale pak obviněný Jozef Polák rozbil popelník a zaútočil střepem. Dnes mu ž tvrdil, že se jenom bránil. "Já nevím, kde jsem vzal ten popelník. Praštil jsem ho," přiznal Jozef Poľák.

 

Jeho sok utržil dvě masivní tržné rány na krku. První, zhruba patnácticentimetrová, přeťala krční žílu a slinnou žlázu. Muž přišel o spoustu krve. "Nemusel jsem to přežít," vzpomíná dnes napadený. Život mu zachránila včasná pomoc a lékařský zákrok.

 

 

Některé následky svých zranění si ale muž ponese až do smrti. "Nedokážu otevřít pusu tak, jak bych potřeboval. Takže v podstatě nějaký big hamburger na jedno skousnutí neexistuje," řekl TV Nova.

 

Útočníka dnes soud poslal na 11 let za mříže. Podle soudkyně totiž o obranu nešlo. "Soud má za to, že útok nelze považovat za nutnou obranu, když obžalovaný poškozeného napadl až po té, co původní konflikt již skončil," vysvětlila dnes Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě.

 

Odsouzeného muže přísný trest překvapil. "Jedenáct roků! Tak to už jste mohli dát trest smrti. Umřu. Za těch jedenáct roků už domů nepůjdu," komentoval rozsudek senior. Ponechal si lhůtu na odvolání.
 

 

 

tn.cz / gar